ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jen ten, kdo nepřestane být, čím je, ten přetrvá

OSNOVA:

1) Úvoda) Jsme originální
2) Staťa) Příklad ze života
b) O úroveň výš
3) Závěra) Pozměnění

Každý z nás je nějaký. Jinak se chová, jinak se obléká nebo má jiné názory. Všichni jsme originální, protože nikdo takový, jako jsme my, na světě není a ani nebude. A každý má svou povahu, kterou nechce měnit - chce být sám sebou.

Někdy se ale změnit musíme. Například v práci: Již sedm let čekáte na povýšení, ale ono stále ne a ne přijít. Také aby ano, když vás všichni vidí jako neproduktivního zaměstnance, který si uvaří kafe, u něho čte časopis a čeká, až mu někdo zadá práci. Takových příkladů je spousta, a proto se změňme, buďme aktivní - a dočkáme se lepších výsledků...

Nebo snad chcete, aby na nás ostatní vzpomínali jako na lidi, kteří nic neumí a nic je nezajímá? Posouvejme tedy svou povahu na vyšší úroveň. Vždyť jeden takový krok může být zásadní. Díky tomu můžeme mít lepší vztah s lidmi, kteří si nás pak budou více vážit.

Podle mě nelze v takovém případě mluvit o změně celého člověka - změně od základu. Nebo snad ano? Vždyť stále zůstaneme těmi samými lidmi, ale lepšími, přátelštějšími, nápomocnějšími - mnohdy i sebevědomějšími. A já sama bych proto vybraný nadpis změnila takto: "Jen ten, kdo nepřestane být dobrým, ten přetrvá."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 26.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jen ten, kdo nepřestane být, čím je, ten přetrváMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­