ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Jen tak o lásce

Pocit štěstí, dokonalého porozumění, ale také dlouhého hledání a úzkost v podobě věčných slz padajících do načechraného polštáře přináší tak všední i nevšední situace týkající se jednoho křehkého procesu zvaného LÁSKA.
Na onom světě existuje nespočetné kvantum podob lásky. Láska zasáhla snad každého: Ať je to rozcuchaný spisovatel nad ušmudlaným papírem, nebo hudební skladatel, který se už nemůže dočkat, až se jeho noty rozezní do ucha své milované, či zalepený sochař, co si stále neví rady, jak by nejlépe utvořil ženská ňadra k obrazu svému. Vždyť se stačí jen podívat na zářící oblohu, po které si létají milostná psaníčka v podobě složených vlašťovek.
Láska je snad na každém rohu, kam se člověk podívá. Zbloudilý turista obdivující na podzim spadané listí, krkonošský lyžař, který čekal netrpělivě celý rok na vysněnou zimní pokrývku, sběratel kaštanů, co se bude brzy pyšnit svou bohatou sbírkou zvířátek, nebo osamělý tenista, kterého už nebaví si jen tak pinkat o zeď. Ti všichni objevili tu svoji lásku k činnostem, které provozují, a ve kterých našli smysl života. Pod pojmem láska si člověk okamžitě vybaví zamilovaný pár. Pár dvou koloušků, kráčejících cestou necestou naproti všemu dobrému či zlému. Pojí je jistá přitažlivost, o které sami chudáčci ani neví, jak k nim vůbec přišli. Zdali se napili nějakého nektaru lásky, či se ponořili do hlubokého snu, ze kterého se nechtějí probudit. Kdo ví? Nejen tato otázka, ale i další a další si klademe a neznáme odpověď. Láska však také nemusí být opětována. Vždyť přece milujeme, abychom byli milováni a ne aby nám láska utíkala mezi prsty. Co může být horšího než nechuť k jídlu, neklidný spánek, nesoustředěnost, pocit nejistoty a každodenní představy ideálních situací se svojí vysněnou. To pak stačí jediný pohled či úsměv, který je sprchou emocí.
Láska, která je však tou opětovanou a která se díky porozumění, pochopení a tolerancí upevnila v partnerský vztah, míří tou správnou cestou k manželskému svazku. Klaksony nablýskaných zahraničních bouráků tak upozorňují obyvatele měst a vesnic, že se zde našli dva lidé, kteří jsou si velice blízcí a kteří jsou připraveni na vše, co jim život přichystá...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: frfnousek, 26.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jen tak o lásceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­