ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Je víra hřích?

Náboženství tu bylo, je a bude vždy. Je to důležitá složka ve společnosti, kterou se řídí celý svět. Je to víra v cosi abstraktního a pevného, proto je tak silná.

Ptám se však, není tento mocný vliv špatný? Pokud nás vede správným směrem, pak jistě ne, ale cožpak si každé náboženství o sobě nemyslí, že je pravdivé a správné? V Koránu, svaté knize islámské víry, se píše, že muslim může zabít člověka, jenž není muslimem, a nebude to považováno za špatnost, za hřích. Snad je to dokonce schváleno. V Bibli, svaté knize křesťanské víry, se píše, že každá vražda je hřích. Obě varianty se kříží, nemohou tudíž platit zároveň. Jedna je správná, druhá špatná. Která ale? Muslim dá za pravdu své víře, křesťan zase své. Rozhodnout může ateista. Ateista je soudce, jediný člověk nezávislý, neovlivnitelný žádnou vírou a myslící vlastním rozumem. On může mít pravdu. Není totiž "ozvěnou něčí hudby, hercem smyšlené role", je to jediný svobodný člověk, jenž může rozhodnout, aniž by mu smyčka náboženských zásad svírala hrdlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peti, 27.02.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je víra hřích?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­