ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 115x Prosím, ohodnoť práci

Je současný svět bezpečný?

- kritická úvaha

OSNOVA:

I. Úvod:a) Bezpečnost světa
II. Stať:a) Terorismus
b) Nemoci, pohlavní choroby
c) Přírodní katastrofy
III. Závěr:a) Shrnutí problematiky


Lidstvo nemůže dosáhnout technologického rozvoje bez pořádné bezpečnosti. Tuto problematiku považuji za jednu z nejdůležitějších témat, kterým by se mělo lidstvo zabývat. Domnívám se, že největším "strašákem" by mohl být terorismus, který je dnes a denně, a s ním související riziko válek. I nemoci a přírodní katastrofy bychom měli zařadit mezi bezpečnostní problémy. Dokážeme se tomuto všemu ubránit?

Projevem terorismu jsou hlavně pumové útoky proti osobám a objektům, zadržování rukojmích, vraždy, únosy osob a letadel, vydírání a vyhrožování násilím. Podle mě významnou roli zde hrají i média, neboť věnují těmto zprávám značnou pozornost, mnohdy se snahou udělat senzaci, čímž vlastně teroristům trošku napomáhají. Dnes se v oblasti terorismu objevují spíše náboženské skupiny. Mám za to, že za největší teroristický zásah můžeme považovat útok na Světové obchodní centru v New Yorku, které si vyžádalo více než 5 000 obětí.

Nemoci a pohlavní choroby už nejsou výhradou jen chudých zemí. Domnívám se, že i ve vyspělých státech se můžeme často setkat se závažnými chorobami, jako je AIDS. I dnes často zmiňovaná ptačí chřipka se dostala do takových zemí, jako jsou Francie nebo Německo. Zastávám názor, že tyto choroby jsou způsobeny nedostatečnou prevencí, špatným životním prostředím a také špatnou informovaností obyvatelstva.

Rozbouřené živly boří domy, ničí infrastrukturu, berou si lidské oběti a narušují chod celé společnosti. Myslím, že takhle bych charakterizovala přírodní katastrofu. Do určité míry je škodám možné předejít opuštěním míst s největším rizikem přírodních katastrof. Měli bychom se přemýšlet, jak se chovat k přírodě, protože ona má určitě dostatek prostředků k tomu, aby lidskou civilizaci donutila k uskromnění.

Mám za to, že nikdy svět nebude tak bezpečný, jak bychom si přáli. Člověk by měl chránit přírodu a hlavně pomáhat ostatním lidem. Vždyť jednou až se dostaneme do nějaké tísně, budeme potřebovat pomoc zase my. Možná, že i tak se zlepší problém terorismu a nebudou hrozit další války.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kyberka, 21.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je současný svět bezpečný?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­