ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Je půjčka správná, nebo špatná volba?

Máte finanční problémy? Potřebujete sehnat peníze na vánoční dárky, dovolenou nebo koupi celého domu? Řešením může být půjčka. Musíte si však pořádně rozmyslet, zdali pro vás bude prospěšná, či nikoliv.

Správná půjčka často vyřeší váš aktuální finanční problém, avšak často dokáže zničit i celý váš život.

Já osobně si myslím, že by si neměli půjčovat veliké obnosy peněz starší lidé, protože půjčky se splácejí i několik let a je možné, že do té doby dlužník zemře a zbytek dluhu budou muset splácet jeho dědici.

Další nevýhodnou půjčkou je půjčka na vánoční dárky. Lidé si čím dál častěji půjčují peníze, aby svým blízkým udělali radost nějakým drahým darem pod stromeček, ale k čemu jsou vlastně takové dary? Vždyť na Vánoce jde hlavně o to, aby byli všichni spolu a ne o tom, kdo dá větší a dražší dárek.

To samé si myslím o drahých zájezdech do ciziny. Lepším řešením je podle mě vyrazit někam po Čechách do chatky či pod stan, nežli si půjčovat peníze na letenky a ubytování v zahraničí. Vždyť v České republice je tolik krásných míst, které stojí za to vidět!

Na půjčky tohoto charakteru mám tedy negativní názor. Zbytečně přidělávají starosti (jejich splácení, úroky) a mohou skončit i exekucí. Proto je na místě tato otázka: Stojí to vůbec za to?
Jistě, nemohu házet všechny půjčky do jednoho pytle. Některé mohou být i výhodné a dokážou pomoci. Ovšem je zapotřebí, aby si dlužník byl jistý, že má dostatečné měsíční příjmy na to, aby je mohl splácet. Pokud tomu tak je, mohou být i prospěšné.

V závěru ještě dodám, že je také důležité si uvědomit, že každá půjčka s sebou nese i své - zpravidla nemalé - úroky. Lidé by se proto měli zamyslet, zdali si vůbec potřebují a mohou půjčit, nebo zda jde pouze o jejich lehkomyslné rozhodnutí, za které ponesou následky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Simča, 20.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je půjčka správná, nebo špatná volba?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­