ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Je naše doba zkažená?

Je to stejné již od dob starého Říma: dnešní generace "stojí za prd" a je hrozně zkažená. Jó, to když my byli mladí...!!!
Nebo v rovině: Dnešní generace je úplně jiná, než jsme byli my! (Jiná - přeložte si opět jako "zkažená")

Je to opravdu tak? Mohou být dnešní mladí jiní, než jsme byli my? Na jednu stranu ano - je tu technika, počítače, Internet (ďáblův nástroj!). Jenže o tomhle to přece není! Jde o duševní svět člověka, a ten se nijak výrazně měnit prostě nemůže. Ti mladí dnes mají v podstatě stejné touhy a přání jako lidé dříve narození. Prožívají stejné radosti i bolesti. Jen forma jejich vyjádření je jiná. Ale jde nám o formu, nebo o obsah!?
Je nějaký principiální rozdíl mezi vyznáním lásky vyjádřené dopisem nebo SMSkou? Zradou zprostředkovanou s použitím dřevěné káči nebo walkmanem? Tancem klasickým nebo diskotékou? Není.
Pokud se to někomu jeví jinak, je to podle mě spíše tím, že člověk má (logickou a přirozenou) potřebu omlouvat svoje vlastní činy a zatracovat činy jiných. A také z mládí na spoutu nepříjemných detailů prostě jen zapomene. Moudrý člověk by s tím ale měl počítat a posuzovat činy jiných s velkou mírou tolerance. A vcítění se do nich...
A pokud se mezi vámi stále ještě najdou tací, kteří hodlají velebit dřívější dobu, tak doporučuji následující test. Zkuste si vzpomenout na nějakou tu "krásnou národní písničku", kterými se lidé obšťastňovali v oněch "blahých dobách". Když je tak někdy poslouchám, ztrácím pomalu iluze o nezkaženosti předchozích generací. Vždyť jsou plné sexuálních náznaků a narážek! Pokud to nevnímáte, tak asi jen proto, že jste se je naučili zpívat v době, kdy vám sexuální narážky nic neříkaly a od té doby jste už o tom nepřemýšleli.
Ti naši předkové byli také pěkní zvrhlíci!
A naši současní mladí jsou také.
Zaplať pánbůh!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je naše doba zkažená?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­