ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 252x Prosím, ohodnoť práci

Jaký bych já byl učitel

Jaký bych byl učitel? Přemýšlel jsem o dvou možnostech, a to být buď na žáky hodný a známkovat mírně jako třeba paní profesorka Chromá, nebo přísný jako... to tu raději nebudu rozepisovat.
Začněme ale tím, co vlastně vede člověka k tomu, aby se stal tím všemi mladými nenáviděným člověkem? Pravděpodobně to nebude to, co ironicky napsala tuším Marta Paučková: "Chci být učitelkou (= pomsta)". Proč tedy chce někdo způsobovat desítkám žáků ony deprese z ranního vstávání a špatných známek, "zabíjet" jejich čas a děsit je zkoušením? Říká se, že za mnoha špatnými věcmi lze najít dobrý úmysl. Za povoláním učitele by tedy mohl být záměr někoho přiučit věcem, které se jim budou hodit.
Vždyť téměř všichni dospělí vzpomínají na školní léta jako na nejkrásnější dobu jejich života. Například moji rodiče tvrdí, že kdyby mohli, chodili by do školy místo do práce.
Stále ale nevím, jestli bych si raději vychutnával pětky z písemek a zkoušení, nebo dával jednu jedničku za druhou a byl rád, že nedělám nikomu mnoho problémů a starostí. Moc rád bych si vychutnal ony smutné obličeje těch, které bych "obdaroval" nějakou špatnou známkou, ale když se podívám do svého studentského průkazu, hned si vybavím, co budu muset dělat v dějepise, abych dostal dvojku na vysvědčení, nebo jak mi vadí čtverka z písemky v angličtině a hned mě to přejde. Ta pomsta určitě má něco do sebe, ale nerad bych znepříjemňoval život tolika lidem, stejně tak, jak to dělají někteří mně.
Zlatá střední cesta – tu zvolila většina našich vyučujících a já bych je následoval. Asi bych se stal takovým tím průměrným učitelem, který občas zpestří hodinu nějakým výrokem, aby měli žáci na co vzpomínat, ale abych je i naučil věcem, které budou možná potřebovat a tím jim v životě pomoci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dudu, 28.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký bych já byl učitelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­