ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 149x Prosím, ohodnoť práci

Jaká bych byla učitelka?

Jaká bych byla učitelka? To je pro mne opravdu téma k zamyšlení, protože když občas přemýšlím o svém budoucím povolání, je to jedna z možností v mých úvahách. Ale potom si vždy položím otázku: Byla bych opravdu vhodná pro toto poslání? Neboť práce učitele posláním opravdu je. Učitel by totiž neměl jen předávat žákům nové informace, ale zároveň v mnohém musí nahradit i rodiče. To samozřejmě platí hlavně pro učitele na základních školách, na středních a vysokých školách se již musí každý prát sám za sebe. Vždyť dítě tráví ve škole více času než doma s rodiči.
Ale vraťme se k původnímu tématu a tím je povolání učitelky na základní škole. Jsem trpělivá, vyrovnaná, ale zároveň autoritativní. Jak si představuji dobrou učitelku? Nevím, to ukáže až budoucnost. Ale když se nad tím zamyslím, asi bych si dovedla představit sama sebe v této roli. Z vlastní zkušenosti vím, že dobrý učitel není vždy ten, který dává lacino dobré známky. Musí umět celou třídu zaujmout a pro dané téma nadchnout. Cílem dobrého učitele je vzbudit zájem o výuku, což žákům přinese dobré výsledky v podobě co nejlepších známek. A proč mám na to takový názor? Asi je to proto, že sama chci mít dobrý prospěch.
Den co den se potkávám ve škole s různými učiteli (na dějepis, na matematiku) a každý z nich je úplně jiný, má svou metodu učení a výkladu. Dnes si vůbec nedokážu představit, která z nich je ta správná a pravá. Stále se musí připravovat a vymýšlet různé aktivity, aby nás hodiny bavily.
Je důležité si uvědomit, že učitelka musí umět dobře vystupovat před lidmi. Dovedla bych to? Zatím bych to možná nedokázala, ale doufám, že právě tohle nás naučí na pedagogické škole, kde získám více znalostí. V praxi je potřebné mluvit v souvislých větách a srozumitelně. V mých dětských letech jsem si často hrála na učitelku. Strašně mě to bavilo. Vymýšlela jsem různé úkoly a psala mým kamarádům prověrky. Proč jsme si na to vlastně hráli? Asi protože chodíme do školy každý den a setkáváme se stále s učiteli. Tehdy mě bavilo psát spíše pětky nežli jedničky. A proč? Sama dnes už nevím, možná jsem chtěla mít dobré známky jen pro sebe. Dnes již však vím, že mít dobré známky jako jediný nestačí. Když není ve třídě většina spolužáků s cílem mít dobré známky, musí učitel snížit úroveň výuky a to je škoda.
Co tedy vlastně učitelka znamená? Většina z nás si představí osobu, se kterou tráví čas ve škole a někdy ho to pěkně otravuje. Raději by byl venku se svými kamarády a bavil se. Učitel je osobou velice důležitou, protože nás vzdělává a předává nám informace. Kdybych se měla rozhodnout, raději bych vyučovala na prvním stupni základní školy, kde jsou malé děti, nežli mezi puberťáky na střední škole. Kdo ví, jaké povolání si nakonec vyberu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikola Vyk., 19.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaká bych byla učitelka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­