ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Jak vypadá typický gymnaziální student?

Měnili se studenti v průběhu let? Jsme stejní jako naši předchůdci, nebo je naším jediným společným rysem místo v lavici? Je náš přístup ke škole a studiu lepší, nebo horší?

Já, jakožto student, tento rozdíl nemohu posoudit, ale pokud se zeptáte učitelů, kteří pamatují starší generace, myslím, že odpověď bude jednoznačná. Jsme jedni z nejhorších a nestydíme se za to. Ze studenta gymnázia již dnes není zamlklý, přechytralý studentík v brýlích s několika knihami v náručí, který nadšeně spěchá do školy.
Právě toto byla má představa spolužáků, když jsem se smíšenými pocity téměř před čtyřmi lety vcházela do školy. Mě moji spolužáci příjemně překvapili. Parta upovídaných, mladých lidí, žádní všeználci. Nutno uznat, že učitelé mou radost nesdíleli a viděli nás jako jedny z mnoha. Nedospělé, nespolehlivé jedince s nechutí k učení. Co ti vlastně pohledávají na prestižním gymnáziu?

Nemyslím si, že jsme o tolik horší než ostatní, že se tolik lišíme. Dnešní gymnazista je jako každý jiný středoškolák. Líný, se zájmy, ke kterým škola ani náhodou nepatří. Člověk, jenž tráví volný čas radši s přáteli nebo na počítači než nad knihou, natož pak nad učebnicí. Jsme ovlivněni dnešní uspěchanou dobou, a ať děláme, co děláme, chybí nám čas na všechno, co chceme stihnout. Jsme mladí a toužíme po všem, co nám život nabízí, a něco z našeho rozvrhu musíme vynechat. Školu?

Jsme takoví, jací jsme, a to už se nezmění. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Jedinou možností tedy zůstává vložit své naděje do dalších generací. Snad oni budou ti ideální studenti, kteří usednou na naše místa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yanille, 22.03.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak vypadá typický gymnaziální student?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­