ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 123x Prosím, ohodnoť práci

Jak nás ovlivňují média?

Média jsou všude kolem nás. Ať už se koukáme na televizi, posloucháme rádio nebo prolistováváme ranní noviny. Dalo by se říct, že není nikdo, koho by se nic z toho nedotklo. Jsou nezbytná pro náš přehled o tom, co se děje ve světě i v naší blízkosti. Nebýt médií, nikdo by nesledoval Armstrongovy první kroky na Měsíci, neznal hvězdy popové scény, ani nefandil při olympijských hrách. Ale jak dalece nás mohou média ovlivnit?
Stačí nepatrná poznámka na účet Alláha a v islámských zemích se div nechystá svatá válka. Hudba v rádiu zase určuje trendy a často i styl života dnešní mládeže. Nebýt médií, sice bychom toho mnoho nevěděli, ale žádná z těchto věcí by se rozhodně nestala. Ale to asi závisí na ovlivnitelnosti každého člověka. V minulosti, kdy televize ani jiná média ještě neexistovala, problémy se sebevraždami a se závistí nebyly tak rozsáhlé. Většina lidí chce být "trendy", "cool", "IN"... A proto musí jít stejným krokem, jako jde vývoj techniky, styl oblečení a vzhled samotného jedince. Tím se dostáváme k problému... Jsou lidi, a není jich málo, kteří na to nemají (finančně) a tím se pro ostatní dostávají do pozice "OUT". Asi nikdo nechce být separován od svých vrstevníků, a proto se snaží za každou cenu toho nějak dosáhnout. Ta cena ne vždy je zdravotně či psychicky únosná. Například problémy s anorexií, které jsou vyvolány reklamami s krásnými hubenými dívkami, jež jsou obletovány mnoha muži. A každý rád pocítí, že přitahuje muže, či ženy...
A což teprve Internet! To už je naprosto necenzurovaný tok informací, kde se člověk dozví a sežene naprosto cokoliv. Chcete prodat načerno nějaký orgán, nebo snad sehnat prostitutku pod zákonem? Na Internetu se každý cítí anonymní. Pro příklad - jeden můj kamarád varhaník si stáhl nevinně vypadající soubor s názvem "melodie varhan" a na videu viděl šokující popravu malého chlapečka střelou do hlavy!
V bulváru si přečtete, s kolika ženami spal Martin Maxa nebo kolik kilo přibrala Halina Pawlowská. Ale zajímá nás to vlastně?
Mezi důležitá média musíme počítat i reklamy a billboardy - stačí se kouknout kolem dálnic a uvidíme tucty reklam na různé služby a zboží firem, které se jen předhánějí v tom, co je nejlevnější, nejzdravější, nejkvalitnější a nejmodernější. Jak se pak má normální člověk v téhle změti vyznat a vybrat si to, co opravdu potřebuje? Někomu stačí jeho zdravý rozum, ale lidé, co se dají snadno ovlivnit, jsou ztraceni. Domů tahají tašky plné zbytečností, hubnou, cvičí a doufají, že budou stejní jako lidé, které denně vídají v televizi nebo v časopisech.
Samozřejmě kvůli tomu nemůžeme odsoudit média jako taková. Stačí si jenom uvědomit, jak jsme vlastně malí a ovlivnitelní. A udržet si onen zdravý rozum, který - jak doufám - vždycky nakonec zvítězí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kachna, 19.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak nás ovlivňují média?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­