ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 281x Prosím, ohodnoť práci

Jak člověk ovlivnil přírodu

Jak člověk ovlivnil přírodu, příroda ovlivnila člověka a stejně to skončilo, tak jak to skončilo...
Ať již byl způsob lidského života v průběhu více než milionu let vývoje jakkoli rozmanitý, člověk byl vždy spjat jak s přírodními zákonitostmi naší planety, tak s osudy jiných živočichů. Jestliže chtěl přežít, musel tvory, s nimiž sdílel životní prostředí, co nejlépe poznat, zjistit toho co nejvíce o jejich potřebách i způsobu života a porozumět jim. Kdo to uměl nejlépe, ten nejlépe ochránil rodinu před predátory, měl největší úspěch na lovu nebo získal nejvíce mléka a masa od zvířat, která choval. Nyní většina z nás žije ve městech, jsme obklopeni technickými vymoženostmi, které se nám zdají být základní podmínkou našeho života. Zvířatům jsme vymezili "souběžný svět", který občas navštívíme, občas do něj nahlédneme v televizi. Sice ještě pociťujeme lítost nad tím, že se tento svět zmenšuje, ale už pudově nevnímáme sepětí a sounáležitost s osudem tvorů, kteří v něm žijí.
Samozřejmě člověk přírodu ničí svými nešetrnými zásahy, ale je to tvor líný a pohodlný a většinou nejdřív koná a pak se ptá (pokud vůbec). Ale máme už to v povaze a ačkoli náš mozek je z celé živočišné říše nejvyspělejší, stejně ani s pomocí špičkových počítačů nemůžeme předvídat budoucnost, takže každý krok, ať už se nám nyní jeví správný nebo ne, může shodou okolností vyvolat takové následky, jaké by nenapadly ani ty tři ježibaby v Thébách.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Kučerová, 29.04.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak člověk ovlivnil příroduMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­