ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

Jací jsme my Češi?

Nechápu žádnou českou vlastnost jako typickou, pokud opomenu tradiční jev v Čechách, a tím je pití piva. Kromě toho jsme my Češi ale skvělí v jiné aktivitě. Jako fanoušci nemáme chybu. Sice se vždycky najdou skeptici, kteří celkovou euforii a nadšení nesdílejí s ostatními a mají nutkání pořád výkony hráčů a sportovců komentovat, ale i přes tyhle pesimisty se dokážou čeští fanoušci přenést.
Hrobové ticho na přeplněném stadionu, kde se chystá velká sportovní bitva, je v Česku opravdu nemyslitelné. Kterým sportům Češi fandí? Řekla bych, že úplně všem, ale fanouškovsky nejpovedenější bývají hokejové nebo fotbalové zápasy, když se to vezme globálně, tak jsou to míčové hry plus český národní sport - hokej. Když se hraje hokejové mistrovství nebo fotbalové EURO, neunikne tomu snad nikdo, ani ti největší odpůrci sportu. Češi, jako správný národ, zápasy stoprocentně prožívají a povzbuzují své hráče, co to jde. Ve skládání sloganů jsou Češi přeborníci. Nemusím snad ani uvádět příklady, každý si jistě nějaký vybaví.
Bohužel existuje i jiný způsob "podpory". Mě osobně dost vytáčí agresivita sportovních diváků. Nelíbí se mi, když fanoušci křičí sprosťárny, nebo se navzájem provokují. Obzvlášť ubohé mi připadá ničení sportovních stadionů a házení světlic na hráčskou plochu, což je specialita především fotbalových fanoušků. Tomuhle se snad ani fandění říkat nedá. Ani hráče nemůže taková "podpora" těšit. Jediný důvod, který mě napadá, jako vysvětlení fanouškovské agresivity je vyjádření antipatií soupeři, ale i ty můžeme dát najevo jinak.
Já nejradši fandím hokeji. Fotbal je taky fajn, ale není to tak akční. Myslím, že se čeští sportovci pyšní skvělou podporou ze strany fanoušků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jací jsme my Češi?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)