ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Já a moje budoucnost

Jaká bude má budoucnost? A jakou jsem měla představu o svém životě během dětství? Od malička mě napadalo, jaké by to bylo, kdybych byla princeznou. Žít v paláci se svým vysněným princem, mít krásné oblečení a bezstarostný život. Postupem času jsem přicházela na to, že to byl pouze sen a skutečnost je úplně jiná. Teď, když jsem ve třetím ročníku osmiletého gymnázia, mám na to jiný pohled.

Nevím, jak by měla moje dokonalá budoucnost vypadat, protože mé představy a přání jsou neuskutečnitelné, mizerné. Jaké bude mé povolání a co by mě zároveň uživilo? Aby to nebylo jen posedávání v kanceláři nebo hodiny strávené výrobou nějakých výrobků v továrně. Ráda bych svým povoláním byla přínosem něčemu dobrému. Nyní je pro mě důležité úspěšně zakončit střední školu maturitní zkouškou.

Rodina je v každém životě velmi důležitá. Můj budoucí manžel by měl být společenský, abych s ním mohla chodit na různé společenské události, protože by mě nebavilo sedět každý večer u televize s občerstvením. Neměl by být líný a omezovat mě i v tom, když si budu chtít občas někam vyjít s přáteli. Bylo by i dobré, kdyby také rád cestoval, abychom spolu mohli navštívit mnoho různých zemí. Ale na to je ještě čas.

Moje cíle nejsou jednoduché, jak se zdá, ale o tom je život, abychom každý den bojovali a plnili si své sny a dosáhli svých vytoužených cílů. Každý jsme jiný ale přesto stejný. Jsme lidé s představami o minulosti, budoucnosti i přítomnosti. Je jen na nás, jak se s ní vypořádáme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a moje budoucnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)