ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Já a moje budoucnost

Jaká bude má budoucnost? A jakou jsem měla představu o svém životě během dětství? Od malička mě napadalo, jaké by to bylo, kdybych byla princeznou. Žít v paláci se svým vysněným princem, mít krásné oblečení a bezstarostný život. Postupem času jsem přicházela na to, že to byl pouze sen a skutečnost je úplně jiná. Teď, když jsem ve třetím ročníku osmiletého gymnázia, mám na to jiný pohled.

Nevím, jak by měla moje dokonalá budoucnost vypadat, protože mé představy a přání jsou neuskutečnitelné, mizerné. Jaké bude mé povolání a co by mě zároveň uživilo? Aby to nebylo jen posedávání v kanceláři nebo hodiny strávené výrobou nějakých výrobků v továrně. Ráda bych svým povoláním byla přínosem něčemu dobrému. Nyní je pro mě důležité úspěšně zakončit střední školu maturitní zkouškou.

Rodina je v každém životě velmi důležitá. Můj budoucí manžel by měl být společenský, abych s ním mohla chodit na různé společenské události, protože by mě nebavilo sedět každý večer u televize s občerstvením. Neměl by být líný a omezovat mě i v tom, když si budu chtít občas někam vyjít s přáteli. Bylo by i dobré, kdyby také rád cestoval, abychom spolu mohli navštívit mnoho různých zemí. Ale na to je ještě čas.

Moje cíle nejsou jednoduché, jak se zdá, ale o tom je život, abychom každý den bojovali a plnili si své sny a dosáhli svých vytoužených cílů. Každý jsme jiný ale přesto stejný. Jsme lidé s představami o minulosti, budoucnosti i přítomnosti. Je jen na nás, jak se s ní vypořádáme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ess147, 26.12.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a moje budoucnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­