ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 105x Prosím, ohodnoť práci

Interrupce (2)

Co si vlastně pod pojmem interrupce představit? Správné rozhodnutí matky, která nechce na svět přivést postižené miminko nebo necitlivý způsob zbavení se odpovědnosti? Někdo interrupci dokonce vnímá i jako jistý způsob vraždy. Podle mě nelze říci, zda je rozhodnutí pro potrat správné či špatné, vždy záleží na okolnostech.
Musíme vnímat velkou nespravedlnost. Jsou mezi námi ženy, které by udělaly všechno na světě pro to, aby otěhotněly, ale bohužel se jim to nikdy nepovede. A na druhé straně jsou tu ženy, které otěhotní bez problému a pak si nechají miminko vzít, protože upřednostňují svou kariéru a bezstarostný život. Když jim pak jejich cestu překříží dva proužky na těhotenském testu na místo jednoho, jednoduše zajdou na dnes už - jak říkají lékaři - běžný zákrok a nenechají si život zničit starostmi o dítě.
S narozením miminka se jistě ženě změní celý život. Přibývá spoustu starostí a nespočetně výdajů z rodinného rozpočtu ale na druhou stranu také krásné zážitky a dalo by se říci, že i jistý smysl života. Ale rozdíl je ve starostech o zdravé miminko a starostech o postižené. Postižené miminko potřebuje neustálou péči a několikanásobně vyšší pozornost. Rodiče se také musí připravit na spoustu stresu z návštěv u lékaře. A ani když dítě dospěje, tak není mnohdy vůbec samostatné. Myslíte si tedy, že je interrupce opravdu vždycky tím nesprávným rozhodnutím? Samozřejmě že i postižené miminko má právo na život, ale jeho rodiče musí obzvláště pozorně zvážit, zda se o něj dokáží celý život starat.
Interrupce představuje velký etický problém na celém světě. V náboženských skupinách lidí je interrupce naprosté tabu a nikdo si o ní nedovolí ani slůvkem promluvit. Ženy tedy nemají možnost se svobodně rozhodnout, zda si dítě nechají nebo ne. Proto pak mají spoustu dětí, o které se ani nedokáží postarat například kvůli finančním potížím. V některých státech se dodnes vedou žhavé dohady o tom, jestli má být interrupce povolena nebo ne.
Obecně nelze říct, který názor je správný. Každý má řadu naprosto oprávněných argumentů, já osobně dávám přednost modernějšímu názoru, aby žena měla právo sama si rozhodnout, zda půjde nebo nepůjde na interrupci. Myslím si, že přeci nemá cenu, aby přišlo na svět nechtěné dítě a celý život trpělo. To dítě za to, že je nechtěné, přeci nemůže, tak proč by mělo trpět?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Interrupce (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)