ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Imigrace do České republiky

Do České republiky proudí čím dál tím více imigrantů především z východní Evropy či Asie. Důvody imigrace jsou převážně ekonomické (životní standard v Česku je přece jen lepší než například ve Vietnamu) nebo politické (v minulém století jsme to byli my, kdo emigroval z tehdejšího "sovětského" Československa za vidinou lepšího života a větší volnosti, nyní jde například o obyvatele Pákistánu), avšak migrace odkudkoliv kamkoliv není nikdy jednoduchý proces a zaslouží si pořádnou dávku odvahy.

Osobně mám na celou migrační věc poněkud pokrytecký názor. Sama bych se ráda jednou přestěhovala do Francie či Spojených států, ovšem nejsem fanouškem přistěhovalců v České republice. Nejde jen o obsazování volných pracovních míst a zakládání ghett, ale také o nepřizpůsobivost naší kultuře a zvykům. Netvrdím, že každý je takový a kdokoliv se sem přestěhuje, pouze využívá sociální dávky z našich daní. Mám na mysli například jazyk. Proč mohou Slováci v Česku mluvit slovensky? Ano, je to druhý úřední jazyk a rozumí mu víceméně každý Čech, jenže když se přestěhuji do cizí země, budu se tam snažit žít plnohodnotným životem a pracovat, naučím se přeci místní řeč. Rozuměl by mi snad Francouz, kdybych s ním hovořila svou mateřštinou? Opravdu mi není příjemné, když zaplatím u pokladny a namísto zdvořilého "Na shledanou" slyším "Dovidenia".

Další věc je ono pracování. Kupříkladu Vietnamci, Číňané či jiní Asiaté jsou velice pracovití, a přestože jejich čeština nebývá nikdy dokonalá a někteří se dokonce nedomluví vůbec, snaží se vydělat každou korunu, investují do budoucnosti svých dětí, aby měli vše, co oni sami v životě mnohdy nedokázali. Vysokou školu, dobře placenou práci, rodinný byt a možnost jezdit na dovolenou. Je to obdivuhodné. Na rozdíl od Romů, jejichž jediným úkolem často bývá pouze návštěva pracovního úřadu a pobírání sociálních dávek. Proč to Vietnamci dokážou a Romové nikoliv?

Migrování po kontinentech bylo, je a bude, to se dá jen těžko změnit. Avšak když chce někdo změnit bydliště, měl by se snažit zapadnout se vším všudy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mája, 20.11.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Imigrace do České republikyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­