ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Ideál

Co je vlastně krása? Co pro nás v této době znamená ideál krásy? Proč se inspirujeme vyhublými modelkami v časopisech tak moc, až to zachází do extrému?

Krása není jen to, jak člověk vypadá, ale máme i vnitřní krásu. Avšak v této době bereme menší ohledy na krásu vnitřní a je pro nás důležitější ta vnější. Podle mého názoru se v dnešní době krása přeceňuje a jsme až moc povrchní. Nejenže nepřipadáme krásní ostatním, ale co je horší, nepřipadáme si krásní ani sami sobě. Koukám na to z pohledu žen. Nevím, jak to mají muži, ale ženy jsou čím dál tím méně sebevědomé. A sebevědomí nám shazují, jak už jsem zmínila, vyhublé a umělé modelky na obálkách módních časopisů.

Ideál krásy se vždy mění podle doby. V každé době znamená ideál něco jiného. Až se někdy divím, jak si nejsou ideály v průběhu věků vůbec ničím podobné.
Jednoho dne někdo určil, že v dnešní době bude ideálem krásy nejlépe metr osmdesát vysoká, hubená blondýna s modrýma očima. Ženy vždy budou šílet, aby vypadaly co nejvíce jako ten určený ideál. Do různých diet a hubnutí jsou zabrané tak moc, až začnou být nemocné. Některým ženám přijde anorexie tak moc normální, že jim nedojde, že je to nemoc, která je za chvilku zničí. Nenechají si pomoci ani od lidí, kteří jim jsou blízcí. Říkají jim, že jen závidí a nepřejí jim, aby si připadaly krásné. A to je to nejhorší. Většina žen si totiž ani po tom hubnutí nepřipadá krásná. Kvůli tomu ženy umírají - kvůli tomu, že někdo určil, že ideálem krásy by mohl být člověk, jenž má míry 90-60-90. Ale já se pořád ptám PROČ? Myslím, že na tuto otázku si asi nedovedu odpovědět, protože to rozhodnutí, jestli se budeme řídit podle obálek časopisů, je jen v naší hlavě.

Hrozné taky je, že ty ženy to dělají jen kvůli tomu, aby se líbily mužům. Většině ani nezáleží na tom, aby se líbily samy sobě, ale aby hlavně zaujaly muže. Ti svými mnohdy nemístnými poznámkami dovedou ženy k hubnutí a někdy i mnohem dál. Myslím, že je to hloupé. Mnohem méně mužům záleží na tom, jak před ženou vypadají, ale od ní čekají zázraky.

Mně osobně se postavy modelek ani nelíbí. Domnívám se, že už je to příliš. V nedávné době mě jedna kamarádka říkala, že koukala na módní show, kde se předvádělo spodní prádlo. Když to viděla, myslela na to, že by snad ani tu postavu, jako mají ty modelky, nechtěla, že už je to přehnané. Jenže na druhou stranu, kdo by nechtěl mít krásné, vypracované tělo a líbit se světu? Proto si platíme drahá cvičení, drahé diety, solária... Abychom vypadaly jako z obálek časopisů, což se nám stejně nikdy nepovede. Nedochází nám, že ty fotky jsou celé vyretušované a opravené. Viděla jsem video, kde ve Photoshopu dokázali z fotky jablka udělat modelku. Tak mi pak řekněte, jak ve skutečnosti mohou ty modelky vlastně vypadat?

Někdo říká, že mu stačí, když se líbí sám sobě. Avšak v dnešní době jsou lidé a hlavně dospívající mládež více a více povrchní. Smějeme se jeden druhému, urážíme se navzájem, a to jen kvůli tomu, jak vypadáme.

Je každý z nás krásný? V poslední době jsem nad touto otázkou dlouho přemýšlela a došla jsem k názoru, že ano. Myslím, že každý je krásný, ale svým způsobem. Někdo má třeba velký nebo křivý nos. Vám se zrovna tento typ nosu nelíbí, ale na celém světě se najde určitě někdo, komu přijde krásný. Je jen na vás, jak se k tomu postavíte, jestli půjdete třeba na plastiku a necháte si udělat nos, jako má každý druhý, nebo si necháte ten svůj křivý a budete mít aspoň něco originálního...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Johana Ješátková, 04.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
IdeálMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­