ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.51
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Hvězdy

V létě letošního roku jsem s kamarádkou neměla co dělat. Byl večer, a tak jsme si lehly na louku a pozorovaly hvězdy. Byl jasný večer a hvězd bylo vidět nekonečno. Z ničeho nic mě napadla otázka. Co je to hvězda?
Už na druhém stupni základní školy se učí, co to hvězda je. Ale když jsme tam tak ležely a ty hvězdy sledovaly, uvažovala jsem o něčem jiném. Uvažovala jsem o tom, jak ty malé tečky na obloze vznikly, kde se vzala mlhovina, z které vznikly. O hvězdách vím mnoho věcí. Znám složení, jejich vznik a jejich zánik. Mnoho věcí, které lze vědci vypočítat. Ale je to opravdu vše? Nebo hvězdy skrývají větší tajemství, které je nám zatím neznámé? Na tohle téma jsme se bavily s tou kamarádkou. Sledovaly je a uvažovaly o nich.
Jaký je jejich vznik? Samozřejmě vím, že vznikly z mlhoviny, ale kde se tu objevila zase ona? A jaká síla vlastně napomáhá cyklu hvězdy? Na tuhle otázku si asi teď ve svém věku nemůžu odpovědět. Přemýšlím o nich, ale nic konkrétního vymyslet nemohu, můžu jen hádat a domnívat se. Vznik musel být jistě složitý, ale je to jenom má domněnka a není založená na vědeckém bádání. Já si to myslím. Myslím si to, protože když se podíváte na ty tělesa, která jsou od nás vzdálena milióny světelných let, a vidíte tu jejich jasnost, není možné, aby to bylo lehké. Vždyť jenom vývoj země byl zdlouhavý a ani nesvítí. Co potom hvězdy?
Co nám skrývají hvězdy za tajemství? To je velmi těžká otázka, protože to zatím nikdo, ale nikdo nezjistil. Možná skrývají nějaký nám neznámý druh organismu či dokonce jiné obyvatelé. Nebo jiné látky, které by nám sloužili jako palivo. Nebo co? Zkuste si tuto otázku položit a přemýšlejte, jestli je možné z nemožného. Pokud vím, tak nejsem vědma nebo něco podobného, ale vím, co by si kdo myslel. Ti, kteří si myslí, jak jsou dokonalí a super, na to řeknou, že je to blbost a my to víme na 100%. Další skupina lidí žije přítomností a jen svým okolí, a proto se raději nad touto otázkou nezamýšlí, neboť mají strach, že se jim to okolí zničí. Třetí skupina jsou ti, kteří chtějí pomoci světu a zjistit každičký detail něčeho nového, jsou to ti, kteří se většinou nachází v horní hranici IQ (s výjimkami), a ti budou přemýšlet pořád, i když vím, že odpověď prakticky není.
Na co jsem přišla? Na nic, protože odpověď není. Můžu mít jen své domněnky a ty vám dávat nechci. Udělejte si vlastní domněnky. Možná to někdo zjistí, možná to bude někdo z vás, kdo to čte, možná až vaše děti a kdo ví... Ale jedno je jasné. Buď to naši potomci zjistí, anebo lidstvo dřív vymře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 24.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HvězdyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­