ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Hudba ve filmu

Tak jako vzduch patří neodmyslitelně k našemu žití, patří k němu i hudba. Pro některé z nás má i stejnou cenu. Už odmalička ji slýcháme od našich blízkých, doprovází každou slavnostní událost - smutnou i veselou, je s námi každý den a tudíž nikoho nepřekvapí, že u filmu rovněž nechybí.

Hudba ve filmech hraje většinou pomocnou a doplňující roli, dá se říct, že film bez hudby by už nebyl tím pravým filmem. Hudba i zvuky doprovázejí a podkládají jeho dějovou stránku, podporují emocionalitu děje a vyjadřují nálady.
Hudba zaujímá dnes ve filmu obrovskou roli, to víme všichni. Ale už jen málo z nás ví, že je těžké, někdy i převelice těžké, vybrat tu správnou pro danou situaci, aby co nejpřesněji vystihla děj, jeho okolí i samotné chování postav. A to platí nejen u filmu jako takového, ale i u reklamních znělek, seriálů, pohádek či dokonce večerníčků.

Hudba - ať už ve filmu nebo v běžném životě - má magickou moc. Když potřebujeme, pomůže nám. Dokáže nás rozveselit i rozesmutnit. Spojuje národy, říká se, že je to druhá řeč lidstva. Je velice úzce spojena s tancem. Hudba je prostě lék!
Já sama, abych se přiznala, poslouchám hudbu velice často. Řekla-li bych denně, bude to snad i málo.

Film nás díky své hudbě dokáže přenést do úplně jiného světa, film bez hudebního doprovodu je jako strom bez větví. Hudba ve filmu je patrně důležitější než pronesené slovo, protože se dotýká přímo našich emocí. Raději bych se koukala na němý film než na film absolutně bez hudby. Dodává na dramatičnosti a síle pocitů - lásky, touhy, vášně, ale i nenávisti, bolesti, smutku a mnoha dalších...

Již od svých nejranějších počátků byl film doprovázen hudbou. Dokonce i historicky první veřejná projekce neznamenala jen předvedení samotných pohyblivých obrazů, ale byla obohacena o improvizovaný klavírní doprovod. Není proto divu, že se hudba brzy stala standardem.

Filmová hudba vzniká ke konkrétnímu ději. Kvalitní filmová hudba se může stát natolik známou, že je posléze vydávána na samotných CD a hrána na koncertech.
Já osobně mám moc ráda písně z filmů, vždy si díky nim připomenu i celý filmový příběh, nebo jen některé jeho pasáže či situace z něj. Ale tak to má stoprocentně každý z nás...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ewe Karličevová, 19.12.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hudba ve filmuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­