ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Homosexualita jako hřích?

"On je Matouš moc hodný kluk, jenže je to...no...na kluky..." zaslechnu část z rozhovoru dvou postarších dam. Chvilku uvažuji, jestli se mám otočit a zeptat se, v čem spočívá to jenže a proč jeho sexuální orientace hraje v jejich posudku větší roli než jeho charakter.
Mým nejvýraznějším povahovým rysem je cit pro spravedlnost, takže se mi, doufám, nedivíte, když řeknu, že rozhovor těchto žen ve mně zanechal hluboké rozhořčení a touhu po vysvětlení. Moc toho nenamluvím, a proto jsem se rozhodla se z toho aspoň vypsat.

V hlavě se mi honí plno otázek, na které - jak doufám - najdu během svého psaní alespoň částečnou odpověď.
Proč je dnes homosexualita stále často považována za něco divného a diskutabilního? Za něco, o čem se na veřejnosti nemluví? Je známo, že podobně jsou vnímané i všechny novinky a trendy - tedy s nedůvěrou. Je snad ale homosexualita trendem dnešní doby?
Dovolte mi připomenout jako příklad antické Řecko a Řím. Popis tehdejší společnosti by bez pojmu homosexualita snad nebyl ani kompletní. Byl to jev, jenž byl plně tolerován a v některých případech dokonce i upřednostňován. Tento tolerantní postoj byl bohužel přesto jenom spíše ojedinělý.

V dnešní době, více než o dva tisíce let později, je bohužel stále velké množství lidí, kteří považují homosexualitu za něco nepřípustného, nechutného a trestuhodného. Za tímto pojmem si především mnoho starších lidí představí zvrhlíka nebo pedofila, toužícího ukojit své potřeby na všem živém. Existuje vlastně nějaký způsob, jak tyto předsudky odbourat?

Myslím si, že problém je v tom, že člověk odsuzující homosexuální vztahy vnímá tuto tematiku jako něco jemu vzdáleného. Něco, co se ho absolutně netýká. Ale změnil by se jeho postoj, kdyby jeho syn jednoho dne přivedl domů představit svého přítele? Nebo kdyby on sám jednoho dne pocítil náklonnost ke stejnému pohlaví?

Lidé svou netoleranci nejčastěji omlouvají tím, že chtějí za každou cenu zachránit podobu tradičních rodin. Myslíte si ale, že někdo bude udržovat homosexuální vztah jen proto, aby rozvrátil podobu tradiční rodiny? Nebo že si gay založí rodinu se ženou jen proto, aby tuto podobu udržel? Odpověď je asi jasná.

Troufám si tvrdit, že na světě řešíme v současné době mnohem serióznější a naléhavější problémy než lásku ke stejnému pohlaví. Vždyť zrovna láska v jakékoliv podobě je to, čeho bychom si měli vážit ze všeho nejvíce. Navíc lásku dvou lidí rozhodně nepovažuji za záležitost někoho třetího.

Nebuďme proto prosím slepí a netolerantní k citům druhých. Posuzujme člověka na základě jeho povahy, ne podle sexuální orientace. Kdo ostatně určuje, co je normální a co ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anonymka, 29.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Homosexualita jako hřích?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­