ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 213x Prosím, ohodnoť práci

Hasiči

Položme si otázku, co všechno musí hasič zastat? Každý si myslí, že jen hasí požáry, ale mají toho na práci mnohem víc. Zachraňují lidské životy, vyprošťují osoby při autonehodách z aut, odčerpávají vodu ze zatopených sklepů, staví protipovodňové hráze, zabraňují průtoku nebezpečných látek do dalších úseků řek. Hasiči jsou nejvytíženější ze všech záchranářů lidských životů. Ale proč jsou nejvytíženější? Může za to lidská nedbalost. Například rodiče nechávají hrát malé děti se zápalkami a pak jedním malým škrtnutím je dům v plamenech. Nebo lidé nechají zapnutý plynový sporák a pak se v této místnosti škrtne zapalovačem nebo zápalkami a dům či byt je v troskách. Ale někdy za to lidi nemůžou, někdy je na vině příroda. Přírodě se poroučet nemůže. Má na svědomí třeba tsunami, povodně, vichřice, zemětřesení a jiné. Myslím, že každý z nás by měl hasiče obdivovat, protože jejich práce je velmi nebezpečná a jen tak někdo by ji nedokázal dělat. Jak bych se v nebezpečné chvíli zachovala já? V takových situacích by asi každý z nás začal panikařit a jen tak by nedokázal zanechat chladnou hlavu. Například já (sice se to netýká hasičů, ale je to příklad zachování chladné hlavy) když jsem měla zavolat záchranku pro svou sestru, tak jsem normálně zapomněla číslo. Zažila jsem i požár, já jsem naštěstí uvnitř nebyla, ale byla tam kamarádka a měla jsem o ni strach. Ovšem asi bych to nedokázala se za ní vrhnout. A proto obdivuji hasiče. Vrhnout se do ohně pro někoho cizího a třeba i vědět, že se nevrátím... Nebo třeba u havárií - kdyby se mi nepodařilo vyprostit člověka a on by kvůli mně zemřel, to bych asi neunesla. Myslím, že být hasičem nese velikou zodpovědnost a odvahu. Nechtěla bych mít za manžela hasiče, protože bych žila ve strachu, jestli se mi vrátí domů. Ale zase na jednu stranu bych mohla být pyšná, že dělá něco pro ostatní lidi, že je hrdina.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Wendulka, 17.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HasičiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­