ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Generace 21. století

V dnešní době není nic neobvyklého na tom, když už i pětileté dítě umí dokonale ovládat tablet nebo když se čtrnáctiletá dívka fotí polonahá a fotky následně sdílí na internetu. Rodiče, ale hlavně prarodiče, na generaci dětí 21. století mají hodně výtek. Jak je to ovšem možné, jestliže to byli a jsou právě oni, kteří tuto generaci vychovali nebo stále vychovávají?

Dle mého názoru je vina na obou stranách. Doba jde dopředu, proto je velmi těžké udržet dítě od všelijakých elektronických vymožeností. Dítě je ovlivněno nejen rodiči, prarodiči, má na něj vliv i samotné okolí. A jestliže nějaký kamarád má už v devíti letech účet na Facebooku, proč by ono nemohlo taky?
Ovšem rodiče přeci jenom do výchovy zasáhnou nejvíce. Existuje hodně maminek, které dítěti místo hračky dají do rukou tablet či notebook, aby ho zabavily. Právě v tomto spočívá dle mého hlavní problém.
Na internetu se vyskytuje spoustu věcí, jež by měly zůstat dětským očím skryty. Není potom divu, že zkouší nebezpečné věci z videí na YouTube a malé holky se silně líčí a špulí pusu po vzoru svých internetových oblíbenkyň. Na každé školní fotce už pomalu střídá jejich kouzelný úsměv tzv. duckface.
Co se týče slovníku dnešních "mladých-dospělých", začíná být peprnější, jak slovník nějakého sprostého dlaždiče.

Myslím si, že dnešní doba je opravdu bláznivá. A zde se nabízí otázka: Jak to bude pokračovat dál?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Jílková, 08.12.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Generace 21. stoletíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­