ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 115x Prosím, ohodnoť práci

Gamblerství

Většině lidí se při vyslovení slova gamblerství představí člověk hrající na automatech nebo jinou hazardní hru. Já jsem toho názoru, že označení "gambler" se týká jen těch, kteří jsou na hazardu skutečně závislí a nedokážou svou závislost krotit.

Lidé, kteří nikdy nehráli na automatech nebo kteří nehrají hazardní hry, nemohou pochopit chování gamblerů, a myslím si, že většina z nich ani přesně neví, co vlastně gamblery nutí znovu a znovu si chodit zahrát do herny nebo kasina. Je to chuť hrát. Chuť, jíž lze jen těžko ovládnout. Řekl bych, že ji lze přirovnat například k chuti malého dítěte, před které položíme lízátko. Ti, kteří propadnou hazardu, se bez pomoci rodiny, přátel a lékařů jen těžko zbaví své závislosti. Během krátké doby mohou přijít o vše. O rodinu, přátele, peníze, majetek...

To, co ztratili, si uvědomí většinou až tehdy, kdy už je příliš pozdě. Ale ne každý případ končí špatně. Jsou i takoví, kteří se rozhodnou léčit. Léčba probíhá většinou v izolaci od heren a podobných míst, aby pacient nebyl v pokušení. Léčba se ve většině případech dovede ke konci, ale její skutečné výsledky se poznají, až když je pacient venku. Zde na něj opět všude číhají nástrahy v podobě heren, ale chuť hrát je menší než před léčbou a dá se lépe zvládnout.

Nedávno jsem sledoval v televizi příběh gamblera, jenž si stihl za pár týdnu nadělat velké dluhy. Přišel tak o důvěru rodiny a přátel, a když už to s ním vypadalo nejhůř, chytl se druhé šance, jíž se mu dostalo od rodiny a podařilo se mu jí využít. Po léčení si našel novou práci, byt, přítelkyni a začal "nový život". Takto ovšem dopadne jen jeden z mála a vždy je lepší s hazardem vůbec nezačínat.

Můj názor je takový, že hazard v malém množství neškodí, například jednou za čas si zahrát o pár desítek korun v kartách u piva, ale nesmí se to přehánět. Myslím si, že gamblerství tu bylo vždy a vždy tu bude a je jen otázkou, zda se ho podaří zmírnit, například omezením některých heren, anebo jestli se nebude dělat nic a hazardních hráčů bude jen přibývat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: TeePack, 19.05.2009

   
­­­­

Slohová práce Gamblerství ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
GamblerstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­