ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Extremismus

V prvé řadě bychom si měli ujasnit, co přesně tento termín vystihuje. A to je ten největší problém. Pojem extremismus nemá ve své podstatě žádný určený obsah, podstatou tohoto slova je pouze něco nebo někoho hodnotit. Tak jak to tedy ve skutečnosti je?

Všude kolem nás slyšíme převážně o pravicovém nebo levicovém extremismu. Je to tím, že extremismus je úzce spojován s rasismem, nacionalismem, xenofobií a terorismem. A co ostatní vrstvy společnosti, které nejsou pravicově nebo levicově orientované?
Podívejme se třeba na Romy, kteří stojí na opačné straně společnosti. Skupinka Romů ve čtvrti ohrožuje a slovně napadá spoluobčany. Po napadení ženy a nahlášení na policii se nic neděje, jelikož Romové u výslechu řeknou, že byli pod neustálým tlakem vyhrožování a narážek kvůli barvě své pleti. Známí napadené ženy vezmou věc do svých rukou a rozhodnou se to s Romy vyřešit sami, ale po tomto konfliktu jsou již obviněni z rasismu. V médiích se tohle téma moc neřeší, a když se o tom někdo rozhodne mluvit nebo psát, je okamžitě z několika stran považován za rasistu. Proč? Vyjádřil jen svůj názor. Ale už je extremista. Vždy se dočteme jen "skupina napadla romského občana", ale nikdy "skupina Romů napadla mladou ženu".
Netvořím tady tvořit separaci ras, takže to vezmeme z jiného soudku, člověk bydlící v problémové čtvrti si z obav o svůj život udělá zbrojní průkaz a koupí si legálně zbraň. V tu chvíli je na Ministerstvu vnitra veden jako extremista. Proč? Musí být hned extremista kvůli tomu, že se chce nějakým způsobem bránit?

Takže co si pod pojmem extremismus představit? To je na každém jednotlivci. Teď vzniká otázka, kterou by si měl každý položit. Jsem i já extremista?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
ExtremismusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)