ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Eutanazie (2)

Očekávaná, proklínaná, obávaná, milosrdná, ulehčující, osvobozující, nenásilná, příjemná i zrádná, dává člověku se svobodně rozhodnou žít, nebo zemřít. Rozhodnutí je velmi lehké, i když není jednoduché.
Usmrcení na žádost, stejně jako asistovaná sebevražda, je z hlediska českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda.

Člověk trpící vážnou chorobou, která se zhoršuje a způsobuje, že je dotyčný ponechán v krutých bolestech napospas nemocničnímu lůžku, by podle mě měl mít právo na eutanazii. Bohužel, ve spoustě zemí je tato asistovaná smrt zakázaná. Většina lidí se ze začátku snaží bojovat o svůj drahocenný život, jsou to převážně mladí lidé, kteří mají mnoho sil. Ale některé nemoci jsou silnější, a než aby se trápili, raději skoncují svůj život sami.

Představte si, že by trpělo vaše dítě a už by mu nebylo jak pomoci. Já osobně bych souhlasila s eutanazií, protože bych nedovolila, aby se mé dítě dožilo kruté, bolestné smrti.

Najdou se však i tací, kteří jsou zásadně proti eutanazii. Například lidé věřící nebo někteří rodinní příslušníci. Technicky je možné udržovat základní životní funkce člověka za pomocí přístrojů a umožnit přežívání i jedincům, kteří by to bez příslušných prostředků nedokázali. Podle mého názoru je to ovšem žití proti přírodě, které nezřídka trvá i několik let.

V ČR se o eutanazii spekuluje a já tajně doufám v to, že to bude jeden z mála zákonů, se kterým budu velice ráda souhlasit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mania, 15.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eutanazie (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­