ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Eutanazie (2)

Očekávaná, proklínaná, obávaná, milosrdná, ulehčující, osvobozující, nenásilná, příjemná i zrádná, dává člověku se svobodně rozhodnou žít, nebo zemřít. Rozhodnutí je velmi lehké, i když není jednoduché.
Usmrcení na žádost, stejně jako asistovaná sebevražda, je z hlediska českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda.

Člověk trpící vážnou chorobou, která se zhoršuje a způsobuje, že je dotyčný ponechán v krutých bolestech napospas nemocničnímu lůžku, by podle mě měl mít právo na eutanazii. Bohužel, ve spoustě zemí je tato asistovaná smrt zakázaná. Většina lidí se ze začátku snaží bojovat o svůj drahocenný život, jsou to převážně mladí lidé, kteří mají mnoho sil. Ale některé nemoci jsou silnější, a než aby se trápili, raději skoncují svůj život sami.

Představte si, že by trpělo vaše dítě a už by mu nebylo jak pomoci. Já osobně bych souhlasila s eutanazií, protože bych nedovolila, aby se mé dítě dožilo kruté, bolestné smrti.

Najdou se však i tací, kteří jsou zásadně proti eutanazii. Například lidé věřící nebo někteří rodinní příslušníci. Technicky je možné udržovat základní životní funkce člověka za pomocí přístrojů a umožnit přežívání i jedincům, kteří by to bez příslušných prostředků nedokázali. Podle mého názoru je to ovšem žití proti přírodě, které nezřídka trvá i několik let.

V ČR se o eutanazii spekuluje a já tajně doufám v to, že to bude jeden z mála zákonů, se kterým budu velice ráda souhlasit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eutanazie (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)