ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Energetická koncepce ČR

Hned na úvod je třeba zmínit, že není vůbec lehké rozebrat takto závažné a rozsáhlé téma pouze v objemu dvě stě padesáti slov, a to ještě z pozice naprostého laika.

Osobně jsem přesvědčen, že je třeba opustit všudypřítomnou vizi "zelené energie". Ona totiž není až tak zelená. Větrné elektrárny decimují ptačí populace, solární elektrárny zabírají zemědělskou půdu a díky nesmyslně vysokým dotacím vysávají státní rozpočet. Vodní elektrárny se snad dají považovat za ekologické (pokud jsou samozřejmě zajištěny rybí přechody), nicméně přehrady také nelze budovat donekonečna. A relativně bezproblémová geotermální energie u nás jaksi nepřipadá v úvahu.

Proto si myslím, že nejlepším zdrojem energie je jádro. Na poměrně malém místě je jaderná elektrárna schopna produkovat obrovské množství energie, a to zcela ekologicky. Na místo dusivého kouře zastaralých uhelných elektráren z ní stoupá pouze naprosto nezávadná čistá pára. Odpadu je málo a dá se ho poměrně snadno a bezpečně zbavit.

Kdyby bylo po mém, rozšířil bych obě naše již existující jaderné elektrárny a zahájil výstavbu třetí. Přestal bych dotovat "zelené" elektrárny (a to především solární) a zakázal bych výstavbu na zemědělských a stavebních parcelách. Domnívám se, že solární panely mají své místo na střechách kancelářských budov, průmyslových komplexů a jiných jinak nevyužitelných míst.

Nicméně, mám za to, že toto rozhodně není problematika pro laika, a tak radši přenechme toto téma odborníkům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 06.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Energetická koncepce ČRMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­