ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Důchod - proč ho řešit už teď?

Budu mít možnost odejít do důchodu? Kdy? Dostanu od státu dostatek peněz? To jsou důležité otázky, nad kterými se mladý člověk příliš často nezamýšlí. Proč by také měl? Do důchodu zbývá mnoho dní, hodně času si do té doby něco našetřit. Užívej dne, dokud můžeš!

Přestože pro nás toto téma nemusí být zrovna atraktivní, pojďme se zamyslet nad tím, co nás trochu děsí - odchod do důchodu. Lze s jistotou říci, že naše generace stárne. Díky moderním technologiím a dostupnější zdravotní péči se věk dožití neustále zvyšuje, což má za následek stále vyšší procento starých a nepracujících lidí. Je to špatně? Podle mého názoru nikoliv. Každý člověk si zaslouží prožít dlouhý kvalitní život s těmi nejbližšími. Bohužel to ale znamená zvýšení daní, které musejí pracující lidé odvádět, aby mohl stát poskytnout příznivé životní podmínky pro všechny své občany.

Existuje ale i jiné řešení této situace. Pokud by lidé měli více dětí, společnost by nestárla tak rychle. Bylo by zde více občanů odvádějících daně, země by prosperovala.
Znamená to snad mít alespoň pět dětí, abychom mohli jít do důchodu? To rozhodně ne. Nelze nikoho přinutit, aby měl děti, zvlášť když k nim nemá zrovna dobrý vztah.
Mnohým lidem, kteří uvažují o založení rodiny, by ale stát mohl pomoct s jejich rozhodováním. Například vyšší finanční příspěvky nebo zvýšení kapacit školek by mohly pomoci lidem překonat obavy z budoucnosti.

Na závěr bych odpověděl na otázky z úvodu.
Nelze jistě říci kdy, ale věřím, že jednoho dne se určitě dočkám odchodu do důchodu. Také věřím, že se vládě České republiky podaří vyřešit problém s nízkou výší důchodových dávek. Štěstí přeje připraveným, proto je lepší na nic nečekat a šetřit si něco na horší časy už teď.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mrtaf, 10.11.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Důchod - proč ho řešit už teď?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­