ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Druhý jazyk

V této době je velmi důležité umět i nějaký druhý jazyk kromě toho mateřského.

Každého napadne jazyk anglický, je to ostatně světový jazyk číslo jedna. Není náročné se jej naučit a setkávají se s ním dnes i malé děti, protože je to také jazyk Internetu.
Angličtina je třetím nejrozšířenějším mateřským jazykem světa. Jako mateřština figuruje třeba v Anglii, Irsku, Austrálii, USA nebo Kanadě. Je však také používán v mnoha zemích jako jazyk úřední, například v Indii či Jihoafrické republice. A právě u Indie bych se chtěl na chvíli pozastavit. Už v 16. století vznikla v Indii Britská Východoindická společnost, která započala s kolonizací celé Indie. V 19. století pak vznikla Britská Indie, která fungovala zhruba sto let. Proto je dnes v Indii úřední jazyk angličtina a anglicky alespoň trochu mluví všichni, dokonce i žebráci na ulici.
S anglickým jazykem se ale setkáme i v Praze. Pohybuje se tam mnoho cizinců, a proto v restauracích, v hotelech i v obchodech na vás často nejprve promluví anglicky.

A proč se vlastně anglicky učit? Vždyť naučit se jakýkoliv cizí jazyk stojí spoustu energie, času a vůle. Je to běh na dlouhou trať, člověk se může zlepšovat prakticky celý život. Nyní, když jsme studenti, angličtinu využijeme hlavně při cestování, když se budeme chtít dát s někým do řeči nebo se jen zeptat na cestu či si něco koupit. Dále pak samozřejmě při hraní počítačových her a při brouzdání po Internetu.

Určitě by se měl každý z nás ale zamyslet i nad znalostí třetího či čtvrtého jazyku, protože angličtina se dnes bere již za samozřejmost a teprve další jazyky nám dávají šanci být lepší než ostatní a otevírají nám dveře dál. Ostatně jak se říká: "Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marek, 26.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Druhý jazykMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­