ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 513x Prosím, ohodnoť práci

Drogy

Téměř každý člověk má nějaký zlozvyk, většinou jsou to maličkosti jako například kousání nehtů, ale existují i zlozvyky, které už nejsou tak zanedbatelné a formou závislosti jsou drogy.
Drogy jsou slovo, které se skloňuje denně ve všech pádech, mluví se o nich všude. V televizi, rádiu, píše se o nich v novinách, na internetu. Je to téma, které je v dnešní době bohužel hodně aktuální. Dříve věděl jen málokdo, co je to LSD, heroin, kokain nebo pervitin. Dnes je třeba marihuana úplně běžnou záležitostí, každý ji zná a dost mladých lidí s ní má i nějaké osobní zkušenosti. Také se v poslední době mluví o její legalizaci, ale podle mého názoru to není vůbec dobrý nápad. Je to sice měkká droga, ale droga to je a myslím, že od měkké "trávy", jak se také marihuaně říká, už není daleko k drogám tvrdým a s těmi to není vůbec jednoduché. Lidé, kteří je berou si stále namlouvají, že mají všechno pod kontrolou, ale opak je bohužel pravdou. Všichni okolo vidí, že se ten dotyčný žene dobrovolně do záhuby, jen oni si tuto pravdu dlouho neuvědomují nebo spíš nepřipouští. A v době, kdy to konečně dojde i jim, bývá už někdy pozdě.
Jakákoliv závislost je nějakým způsobem nebezpečná, ať už se jedná o alkohol, cigarety, automaty. Drogy jsou metlou lidstva. Z chytrého člověka dokážou udělat trosku. Ničí lidem životy a bohužel nejen těm, kteří s nimi začali, ale i jejich okolí, rodinám a přátelům.
Nechápu, proč s nimi někteří začínají. Říkají, že se po nich cítí uvolněně, sebevědomě, ale to je jen v počátcích. Pak se tyto stavy rapidně mění a tito lidé si sáhnou až na samé dno, ze kterého už nemusí být nikdy návratu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucka, 28.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
DrogyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­