ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 375x Prosím, ohodnoť práci

Drogy a dnešní mládež

Uvažuji nad tím, co se vlastně považuje za drogu, jaké mají drogy následky, jestli se dnes nechají snadno získat drogy, když se to srovná s minulostí a jak se jim vyhnout.

Droga je velmi široký pojem a každý z nás si pod tímto slovem představí něco jiného. Většina lidí si pod pojmem droga představí kokain, hašiš, ale také tu jednu z nejznámějších - marihuanu, která je v dnešní době jednou z nejrozšířenějších. Mezi drogy ale patří také alkohol, cigarety, obyčejné kafe, ale třeba i různé závislosti - například závislost na médiích...
Mám vůbec začít? Kde pak skončím? To bývají časté otázky před tím, než-li drogu užijeme. Většina drog vede k silné závislosti, depresím, pocitům strachu a beznaděje. Lidé poté končí většinou v léčebnách, někteří i na ulici. Bývají vyvrženi ze společnosti a těžko se vrátí do dob, kdy ještě drogu neužily. Jsou to následky na celý život, hlavně při závislosti na těžkých drogách jako je pervitin, hašiš či halucinogeny.
Když se pořádně zamyslím nad tím, kde všude drogu lze získat, nechá se odpovědět celkem jasnou odpovědí: skoro všude. Alkohol je sice prodejný až od 18 let, ale také to neplatí všude. Přijde mi, že hlavně cigarety jsou dnes opravdu velmi dostupné. Z těžšími drogami to není o moc lepší, mnoho takových lidí, kteří mají přístup k drogám, potkáváme prakticky denně, a to na mnoha místech.
V dřívějších dobách byla droga skoro neznámou oblastí a málokdo se s nimi setkal. Většina lidí ani neměla ponětí, co to vlastně droga je. Myslím, že to tak bylo mnohem lepší. Lidé měli jinou zábavu a dávat peníze za něco jako je droga by je ani nenapadlo, ale jak vidíme, v dnešní době je to právě naopak.
Určitě bychom se neměli scházet s pochybnými lidmi. Vyvarovat se partě, která drogy bere anebo s nimi přichází do styku. A nezačít brát drogy jenom kvůli tomu, že by mě moji přátelé poté vyřadili z party. Můžeme si připadat jako ponížení, ale hlavní je mít silnou vůli v to, abychom opravdu nezačínali s drogami.
Podle mě se situace s drogami v dnešní době velmi vyhrotila. Stačí nad tím trochu přemýšlet a rozhodně se mnou budete souhlasit, že to není dobře. Jak to povede dál, když to bude takhle pokračovat? Jaký na to máte názor vy? Já rozhodně nejsem s touto situací spokojena!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zuzka, 04.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Drogy a dnešní mládežMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­