ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Drogy (2)

Pod pojmem droga si každý představí něco jiného. Většina myslí hned na marihuanu, která je dnes nejznámější a nejrozšířenější. Samozřejmě ale nejsou drogy jako drogy. Může jít i o závislosti na hudbě, čokoládě apod.

Měla bych s drogami začít? Jak dopadnu? Myslím, že to jsou nejčastější dotazy, než se do něčeho člověk zaplete. Drogy mohou vést až k silné závislosti, které se dá jen těžko zbavit.
Co z toho někteří mají? Nic! Někteří se vzdají všeho, aby měli peníze na drogy. Přijdou o rodinu, přátele, majetek a další věci. Stanou se z nich narkomani, kteří si říkají, že všechno mají pod kontrolou, ale opak je pravdou.

Když pomyslím, kde si vlastně můžu takovou drogu obstarat, odpověď je nasnadě. Drogy se prodávají nebo předávají skoro všude, a to i na místech, kde by mě to ani nenapadlo.
Je to jako alkohol, jenž se může prodávat až od 18 let, ale spousta stánků, obchodů i hospod toto nařízení porušuje. Zdá se mi, že nejdostupnější jsou asi cigarety, které dnes kouří i 10leté děti.

Kdysi dávno většina lidí neměla ponětí, co to droga je, jak vypadá a kde ji sehnat. Takové "starší" časy byly podle mě lepší. Většina se bavila jinak a nikoho nenapadlo pomyšlení na různé návykové látky. Bohužel dnes je tomu jinak.

Myslím, že z lidí, kteří berou drogy, jde docela strach. Občas, když nějakého narkomana vidím, projdu kolem něj raději obloukem. Nerada bych se zapletla s lidmi, kteří by mě dostali do takových problémů.

Většina se do toho všeho zapletla jen proto, že neměli pevnou vůli, chtěli být in a nechtěli být vyřazení z kolektivu. Já si však myslím, že in jsou ti, kteří žádné drogy neberou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Drogy (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)