ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Drogový pád

Pod pojmem droga si každý představí něco jiného. Většina myslí hned na marihuanu, která je dnes nejznámější, nerozšířenější a u nás bohužel už i legální (pouze její pěstování pozn. redakce). Samozřejmě ale nejsou drogy jako drogy. Jakákoliv závislost je nějakým způsobem nebezpečná a dá se jí jen těžko zbavit. Může se jednat o alkohol, obyčejné cigarety nebo velice oblíbené automaty. Z chytrého člověka dokáží drogy udělat naprostou trosku, která žije jenom pro to jediné. Ničí lidem životy a bohužel nejen těm, kteří s nimi začali, ale i jejich blízkému okolí.

Pořád se mi vnucuje otázka, co z toho většina těch lidí má? Já si myslím, že nic, ale oni na to mají asi jiný názor. Tvrdí, že se po požití drogy cítí uvolněně, sebevědomě. Bohužel to není na dlouho, neboť tyto stavy zažívají jen v počátcích. Potom se to náhle změní a tito lidé si většinou sáhnou až na samé dno, ze kterého se už nikdy nemusí dostat zpět. Někteří jsou dokonce ochotní vzdát se všeho, aby měli peníze na drogy. Přijdou o rodinu, přátele, majetek a spoustu dalších důležitých věcí. Když nestačí už ani to, začnou krást a už to s nimi letí rychlým pádem dolů. Stanou se z nich narkomani a zloději zároveň, kteří si pořád nalhávají, že mají všechno pod plnou kontrolou a nic hrozného se jim stát nemůže, ale opak je pravdou. Většina se do toho všeho zapletla jen proto, že neměla pevnou vůli. Tím hlavním důvodem bylo možné vyřazení z party a snížení vlastního sebevědomí, že někdo nejde s dobou a nebude tolik IN jako zbytek. Já si však myslím, že IN jsou právě naopak ti, kteří žádné drogy neberou!

Všichni by se nad sebou měli zamyslet a uvědomit si, že každý z nás má něčím krásný život a není třeba si ho kazit takovou odpornou věcí, jakou jsou drogy. Ze dne na den bychom totiž o to krásné mohli přijít a zbyl by nám pouze strach se vzpomínkami a výčitkami, před kterými není úniku a dost možná ani cesty zpět...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna Nováková, 30.08.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Drogový pádMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­