ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 203x Prosím, ohodnoť práci

Doma je doma

- úvaha o rodině

Při slově rodina si asi každý z nás představí lásku, přátelství a domov. Je to někdo, komu se můžeme svěřit se svými problémy a starostmi. Můžeme mu věřit.

Existoval by život bez rodiny? Asi ne, je to jako Země bez Slunce. Život by byl nudný a nezajímavý. Když se spolu sourozenci hádají, myslí to snad špatně? Určitě ne, jenom si na sobě vybíjejí vztek, ale na druhou stranu kdyby se některému z nich něco stalo, byla by to pro ně určitě krutá rána. Rodina nebo kamarádi? Můžeme mít spoustu přátel, ovšem jen málo z nich můžeme označit slůvkem přítel. Opravdový kamarád je ten, co tomu druhému pomůže, když se k němu ostatní otočí zády. Často jím bývá právě rodina. Jaké to je, když vás někdo z rodiny opustí? Většině z nás to způsobí bolest, kterou cítíme týdny, měsíce i roky. A nikdy nepřebolí, členové rodiny zůstanou v našich srdcích napořád. Někdy se s našimi rodiči nebo přáteli neshodneme na stejné věci, ale nakonec dojdeme ke kompromisu. Ptáte se proč? Protože se máme navzájem rádi a chceme vyhovět i tomu druhému. Vážíme si svých rodičů? Každý by si měl svých rodičů vážit, vždyt je má jenom jedny.

Myslím si, že rodina a domov patří mezi základní složky života. Dodávají nám sílu a chuť do života a bez jejich existence bychom nebyli štastni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka.K, 09.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Doma je domaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­