ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Dokonalý svět

Tento pojem například u Platóna znamená svět idejí. Vše je dokonalé a krásné. Není to snad sen každého z nás? Ale popravdě, opravdu byste takový svět chtěli?

Co opravdu znamená dokonalost? Kolem nás je jen samá nedokonalost. Tak jak můžeme vědět, co je dokonalé? Měl snad Platón pravdu, že si to pamatuje naše duše, která sestoupila ze světa idejí a spojila se s tělem? Těžko říct. My sami si představujeme dokonalého partnera, dokonalou práci, rodinu, přátele, atd. Ale jak je možné, že víme, co je dokonalost, když jsme ji nikdy neviděli?

Co je dokonalé? Tato jednoduchá otázka nám může pěkně zamotat hlavu. Pro každého je ideál něco jiného, a tak se nikdy neshodneme a nevytvoříme dokonalý svět, neboť by nebyl dokonalý pro všechny. Já třeba mám představu o svém partnerovi, ale vy máte úplně jinou, a proto nemáme šanci se shodnout.

Kdybych tak jen žil v dokonalém světě... Tento sen máme už od dětství. A i když jsme dospělí a víme, že se nic takového nestane, tak v to pořád věříme. Možná je to útěcha pro hektický život plný stresu a požadavků. Jak se vám líbí představa lehátka u moře místo školy? Já bych to klidně vyměnila. Byl by to pro mě kousek ideálního světa, ovšem na jak dlouho? Za týden, měsíc, nebo rok bych stejně našla chyby i tam. Má tedy vůbec cenu chtít vytvořit dokonalý svět?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kata, 13.01.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dokonalý světMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­