ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.75
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Dnešní život

Dnešní populace je mnohem vyspělejší než dříve. Ale co mi přijde nejhorší? Stále se rozvíjíme. Hledáme další vymoženosti, "vychytávky". Copak ten svět není už tak dosti složitý? Za našich babiček neexistovaly žádné počítače, natož mobilní telefony, herní konzole či barevné televize.

Prarodiče si museli vystačit s klasickým dopisem nebo v lepším případě s telegrafem. Když řeknete dnešní mládeži, jestli třeba nechtějí poslat kamarádce dopis z tábora, budou na vás mladí udiveně koukat a ještě vám odseknou s tím, že mají snad mobil. Proto preferuji tábory, kde jsou striktně zakázány novodobé vymoženosti.

V téhle době jsou snad největším zlem sociální sítě. Bez nich si už pomalu ani nedokážeme představit, co je to ten pravý život. Lítání venku, otrhané tepláky, pobíhání v přírodě, hra na "babu" či na schovávanou... Tyhle aktivity ještě dneska sem tam nějaké to dítě považuje za každodenní radost, ale budoucí generace tyto hry pravděpodobně znát nebudou.

A tak jsem vlastně ráda, že jsem se narodila již v této době a ne později.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Týnaa, 11.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dnešní životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­