ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.83
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Dnešní život

Dnešní populace je mnohem vyspělejší než dříve. Ale co mi přijde nejhorší? Stále se rozvíjíme. Hledáme další vymoženosti, "vychytávky". Copak ten svět není už tak dosti složitý? Za našich babiček neexistovaly žádné počítače, natož mobilní telefony, herní konzole či barevné televize.

Prarodiče si museli vystačit s klasickým dopisem nebo v lepším případě s telegrafem. Když řeknete dnešní mládeži, jestli třeba nechtějí poslat kamarádce dopis z tábora, budou na vás mladí udiveně koukat a ještě vám odseknou s tím, že mají snad mobil. Proto preferuji tábory, kde jsou striktně zakázány novodobé vymoženosti.

V téhle době jsou snad největším zlem sociální sítě. Bez nich si už pomalu ani nedokážeme představit, co je to ten pravý život. Lítání venku, otrhané tepláky, pobíhání v přírodě, hra na "babu" či na schovávanou... Tyhle aktivity ještě dneska sem tam nějaké to dítě považuje za každodenní radost, ale budoucí generace tyto hry pravděpodobně znát nebudou.

A tak jsem vlastně ráda, že jsem se narodila již v této době a ne později.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dnešní životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)