ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 124x Prosím, ohodnoť práci

Dnešní mládež a návykové látky (2)

Proč dnešní mládež bere návykové látky? Touto otázkou se zabývá většina z nás. Rodiče doufají, aby se jejich děti nebo někdo z rodiny nestal závislý na droze. Důvody, proč lidé začínají s takovými látkami, jsou různé. Často se stává, že i kvůli kamarádům se člověk dostane do nesnází a ani netuší, co ho může potkat. Další z důvodu jsou peníze, někteří z nás dostávají měsíční kapesné v částkách tak velkých, že si můžou dovolit opatřit drogu za jakoukoli cenu. S cigaretou začíná dnešní mládež moc brzo, když procházím ulicí, tak vidím dvanáctileté chlapce i dívky, jak si zapalují. Napadnou mě dvě otázky. Ta první zní: Kde na to dvanáctiletá dívka a chlapec vzali peníze, tím se vracím k důvodu výše zmíněnému - vysokému měsičnímu kapesnému. A za druhé: Jakým způsobem si cigarety opatřili? Vzali je svým rodičům, nebo si je jednoduše koupili v trafice? Myslím si, že hlavní důvod je zviditelnit se, ukázat těm starším i svým vrstevníkům, že už nejsou žádné malé děti. Projevuje se to i v jejich chování jak ve škole, tak doma. Této změny by si měli rodiče všimnout a nejen oni, ale i ve škole. Jelikož je dnes taková "uspěchaná" doba, nikdo na nikoho nemá čas, rodiče často pracují do pozdních hodin. Tak se stává, že jejich dítě, aniž by o tom rodiče věděli, může brát i rok drogy, objevi-li se tato skutečnost, je nutné si uvědomit, že situace nelze vyřešit ze dne na den ani za týden ani ne za měsíc, je třeba zachovat klid, nutné je vše promyslet a připravit, chceme dítěti pomoct, ne ublížit. Chci říci, kdybych si všimla, že v okolí mých kamarádů se tato návyková látka objevuje, snažila bych se zjistit, kdo ji bere a vysvětlila bych mu, jak velký problém má před sebou: Je zdraví nebezpečná - AIDS, žloutenka typu B, je návyková - těžko se závislosti zbavuje (slabá vůle jedince). Jak rodiče poznají, že jejich dítě je závislé na nějaké droze? Myslím si, že se to spočátku objevuje v prospěchu, s kterým jde dítě rychle dolů, a pak chodí za školu, takže problémy s absencí. Nejde ani tak o vzhled a způsob vyjadřování, v kterém bychom si mohli myslet, že se hodně změní, ale spíše o trávení volného času. Pravidelné a velmi časté navštěvování diskoték a hudebních klubů, které se stává jedinou zábavou, bývají často důvodem drogových experimentů. Dočetla jsem se, že se to pozná i častou změnou chování. To znamená, že chvíli se směje, ale za chvíli je v depresích, po večer nemůže usnout, ale přes den panuje únava. Závislí ztrácí chuť k jídlu, hubnou. Taky vím, že někteří začínají s drogou právě kvůli rodičům. Nejspíš se jedná o hádky. Ale není to jen dnešní mládež, která bere drogy. Jsou to i třicátníci a proč? Může to být kvůli nešťastné lásce, výpověď z práce. Jde zabránit mým vrtevníkům, aby brali návykové látky? Ano. Je mnoho informací, co droga dokáže s člověkem udělat a vytvořit, ale je na každém z nás jestli ji podlehnem nebo se ubráníme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciikk, 14.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dnešní mládež a návykové látky (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­