ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Dnešní chození: Láska, nebo náhražka?

Chodit s někým? Proč? Je to zábava? Člověk se nenudí? Není to však někdy jen ztráta času a pouť, která člověka dovede ke zlomenému srdci?

Je to samozřejmě hezké. Spousta teenagerů podobné věci přímo vyhledává a stal se z toho módní trend. Ale kde je ukryta podstata? Nevytratilo se ze vztahů to nejdůležitější? Obávám se, že ano.

Lidé už spolu nechodí z čisté a věrné lásky. Jsou spolu jen tak. Protože to vidí u ostatních. Protože je to skvělé. Protože nechtějí být sami. Protože chtějí být jako ti druzí. Protože si pak nepřipadají méněcenní. Protože...

Ale zkusme přestat vysvětlovat pohnutky našich činů a jen se zamyslet, zda je to upřímné? Milujeme skutečně toho, s kým právě jsme? Nevodíme ho jen za nos? Nějaký čas si užijeme a pak odkopneme onu lidskou bytost. Je to pravé pouto?

Naprosto přirozeně člověk potřebuje pocit přijetí i lidský kontakt. To je nepopiratelné. Přesto se to dá vyřešit i jiným způsobem. Copak se nedají nalézt dobří přátelé a pak očekávat? Čekat na toho pravého nebo tu pravou a doufat, že to vydrží navěky. Proč navěky? Protože pokud to tak bude, můžete si být jistí, že jste jako jedni z mála prožili opravdovou lásku.

Láska je věrná, miluje, nevychloubá se a je obětavá. Láska je to nejdůležitější, co člověk může kdy získat. Skutečně chcete jen náhražku?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: petuliczech.kac, 31.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dnešní chození: Láska, nebo náhražka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­