ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Dětské hřiště

Dětské hřiště - místo, kam rodiče pouští děti, aby si spokojeně hrály a zapadly mezi své vrstevníky. Je v podstatě za odměnu. Když není uklizený pokojíček, nejde se ven a není hřiště. Ale právě dětské hřiště, ta skluzavka a houpačka, může pro některé představovat to největší utrpení.

Šikana je všude - v kanceláři, na stavbě a vůbec všude kolem nás. Málokdo by však čekal, že něco takového funguje i mezi malými dětmi. A přitom je to mezi živočichy vlastně přirozené. Někoho ponížím a sám povýším. Jenže zde je na místě se otázat, jestli je člověk dostatečně inteligentní na to, aby se od tohoto vrozeného pudu distancoval. Pravda je taková, že rozdíly mezi jednotlivci i sociálními skupinami jsou obrovské. Takže se běžné stává, že se slušně vychované děti stávají terčem agresivních jedinců, protože samy byly vedeny k tomu ostatním neubližovat. Šikana tu tedy bude pořád, ať už ve fyzické nebo v psychické podobě, která je překvapivě ještě horší.

Tím, že dítě projde brankou a vstoupí dovnitř, se prakticky stává členem hierarchie, na jejímž vrcholu jsou povětšinou čisté a upravené děti z vysoce postavených rodin. Pata pyramidy pak zůstává dětem, jež se narodily do poněkud slabších poměrů. I tento systém funguje mezi ostatními živočichy, ale na rozdíl od šikany to není nic zdraví škodlivé.

Jistou změnu přinesl i rychlý nárůst využití elektroniky, zvláště pak chytrých telefonů. O to víc hrají svoji roli i sociální sítě, které o člověku prozradí prakticky vše, co si daný přeje. Jenže problém nastává, když se to děje naopak. Bez našeho přání a velice rychle se šíři vše, co nechceme - fotografie, osobní údaje atd.

Závěrem lze tedy říci, že svět dětí není o nic jednodušší, než život dospělého člověka. Jenom se to občas zvrtne, ale následky si už musí nést každý sám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jindřich Křelina, 20.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dětské hřištěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­