ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Den Země

Den Země (22.4.) je takový svátek naší planety, která umožňuje život lidí, živočichů i rostlin. Dává nám všechno potřebné k životu. Lidská rasa je nejinteligentnější druh, který na této planetě žije, ale někdy to tak nevypadá, protože pomalu ničí všechno krásné a potřebné, co naše planeta nabízí. Už mnoho živočichů a rostlin vymřelo kvůli lidské bezohlednosti. Musíme si říct, že daleko více potřebujeme přírodu než ona nás, a proto bychom ji měli chránit a více se o ni starat.
V dnešní době se klade největší důraz na skleníkové plyny, kácení pralesů a recyklaci plastů. Díky skleníkovým plynům tají ledovce, na kterých žijí živočichové jako například tuleni a lední medvědi, čímž se jim zmenšuje prostor, kde mohou žít. A také tam léto začíná dříve, než byli zvyklí, nestíhají vychovat svá mláďata, než přijde tání, a tak se jim komplikuje život.
Mnoho lidí se snaží recyklovat a také tak činí, ovšem druhá půlka tuto snahu vůbec nemá nebo jednoduše recyklovat nechce. Asi mnoho lidí si říká, co pomůže, když já bude recyklovat a další ne, vždyť to nemá smysl. A právě proto také asi odpad netřídí. A v tom je kámen úrazu. Proto se musí děti na základních školách stále pobízet k recyklaci, protože si myslím, že děti částečně ovlivní rodiče, aby tak činili.
Tento den je dobrou příležitostí, abychom se zamysleli, jestli by z naší strany nešlo ještě něco udělat pro naši zemi, dokud máme stále čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hleb, 09.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den ZeměMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­