ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 75x Prosím, ohodnoť práci

Den Země

Den Země (22.4.) je takový svátek naší planety, která umožňuje život lidí, živočichů i rostlin. Dává nám všechno potřebné k životu. Lidská rasa je nejinteligentnější druh, který na této planetě žije, ale někdy to tak nevypadá, protože pomalu ničí všechno krásné a potřebné, co naše planeta nabízí. Už mnoho živočichů a rostlin vymřelo kvůli lidské bezohlednosti. Musíme si říct, že daleko více potřebujeme přírodu než ona nás, a proto bychom ji měli chránit a více se o ni starat.
V dnešní době se klade největší důraz na skleníkové plyny, kácení pralesů a recyklaci plastů. Díky skleníkovým plynům tají ledovce, na kterých žijí živočichové jako například tuleni a lední medvědi, čímž se jim zmenšuje prostor, kde mohou žít. A také tam léto začíná dříve, než byli zvyklí, nestíhají vychovat svá mláďata, než přijde tání, a tak se jim komplikuje život.
Mnoho lidí se snaží recyklovat a také tak činí, ovšem druhá půlka tuto snahu vůbec nemá nebo jednoduše recyklovat nechce. Asi mnoho lidí si říká, co pomůže, když já bude recyklovat a další ne, vždyť to nemá smysl. A právě proto také asi odpad netřídí. A v tom je kámen úrazu. Proto se musí děti na základních školách stále pobízet k recyklaci, protože si myslím, že děti částečně ovlivní rodiče, aby tak činili.
Tento den je dobrou příležitostí, abychom se zamysleli, jestli by z naší strany nešlo ještě něco udělat pro naši zemi, dokud máme stále čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den ZeměMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)