ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 94x Prosím, ohodnoť práci

Dělají šaty člověka?

Přemýšleli jste někdy o tom, zda je oblečení důležité? Nebo například co se nosilo dříve? Zkusme se vrátit do minulosti...
Již od pravěku se lidé předháněli v tom, kdo bude mít lepší kůži přes tělo nebo kdo si vytvoří lepší tvar tehdejšího "oblečení" a určitě je pravda, že tenkrát byly bezpochyby horší podmínky pro sehnání oblečení, nežli dnes.
Později, například v době romantismu, se přely kněžny o to, která z nich bude mít "načančanější" šaty nebo které šaty budou vypadat jemněji, z jakého budou materiálu...
A dnes? Jak to vypadá dnes? V dnešním světě si každý nosí, co chce. Někdo úmyslně roztrhané džíny, někdo se předhání v délce minisukní.
Ale představme si, jak by svět vypadal bez základního kulturního chování.
Přenesme se do situace, kdy jsme třeba u soudu a soudce má místo černého hábitu kraťasy a triko. Nepřišlo by vám to neslušné? Nebo si představme například pojišťovací agentku, která má nejkratší minisukni na světě, tričko, jež je úplně průhledné, a chce vás pojistit proti zlodějům! Co byste jí na to asi řekli?
Po tomhle cestování časem od pravěku až do doby dnešní se jistě shodneme na stejném názoru, že je nesmírně důležité oblečení, se kterým vystupujeme na veřejnosti.
A za existenci oblečení jsou jistě rádi i módní návrháři. Vždyť čím by se jinak živili? Možná, že by svět bez návrhářů vypadal zcela jinak.
Co konstatovat závěrem? Snad jen to, že je důležité vypadat dobře, ale ještě důležitější je, jací jsou lidé uvnitř a ne jak vypadají navenek... Nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luci, 09.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dělají šaty člověka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­