ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 103x Prosím, ohodnoť práci

Co znamená být dospělý?

Většina dětí si přeje být hned dospělými, ale s odstupem času si člověk začne uvědomovat, že být dospělým neznamená svobodu a volnost, ale spíše opak.

Když se zeptáte dětí na to, jestli by chtěly být dospělými, dostanete ve většině případů kladnou odpověď. Jestliže stejnou otázku položíte někomu, kdo už dospělý je, dostanete pravděpodobně odpověď naprosto opačnou. Proč tomu tak je?

S příchodem plnoletosti se nemění jen práva a povinnosti jedince, ale také vnímání sebe samého. Otevře se vám obrovské množství možností - můžete začít podnikat, vlastnit nemovitosti nebo si udělat řidičský průkaz... Získáte ale také naprostou volnost v rozhodování a také nezávislost na rodičích. Možná si po přečtení těchto vět říkáte, proč by si tolik dospělých přálo být zase dětmi. Odpovědí může být více. Opustí nás poslední zbytky dětské naivity a začneme vnímat svět takový, jaký celou tu dobu byl. Po ukončení studia nás naplno zatíží nutnost najít si zaměstnání, do kterého budeme po skončení studia chtě nechtě několik desítek let den co den docházet. Další a podle mého názoru mnohem náročnější povinností je, pokud se člověk stane rodičem - výchova svých dětí kvůli jejich tvrdohlavosti nebývá nic jednoduchého.

Opravdu stojí za to zbavit se dětské bezstarostnosti a dobrovolně na sebe vzít hromadu povinností a starostí výměnou za "svobodu"?
Když nad tím tak přemýšlím, docházím k závěru, že nezáleží na tom, kolik je vám let, dospělost znamená schopnost převzít plnou odpovědnost za své jednání i to, jak se chováme, a to někdo zvládne ve třinácti letech, někdo jiný nedospěje nikdy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kiblik1, 05.06.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co znamená být dospělý?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­