ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Co tě nezabije, to tě posílí?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak hloupá jsou některá naše česká rčení? Když si to tak vezmete, vůbec nedávají smysl. Například právě rčení: "Co tě nezabije, to tě posílí." Z fyzikálního hlediska je to úplně nemožné, protože když vás někdo bude mlátit tak, že skoro umřete, pochybuji, že budete naprosto v pořádku, natož že budete silnější. Jestli se pak myslí čistě psychika daného člověka, záleží na jedinci, ale ne každý se přes to dokáže přenést. V momentě, kdy riskujeme a dokonce nám jde o život, může opravdu dojít ke zvratu a při vybruslení z problému se nám naše vnitřní já opravdu zlepší.

Pravda je nejspíš někde mezi a my v tom máme vidět, co chceme. Někdo má problémy v práci, tak si tohle říká jen ze strachu. Někdo je šikanován, proto v tom vidí naději na zlepšení. Proč ale hledáme útěchu ve slovech? Každý potřebuje vidět světlo na konci tunelu, ale jak je možné, že jen jedna jednoduchá fráze nám zlepší náladu? Je docela ironií, že zrovna slova někdy mohou řezat jako nože a jsou tou nejsilnější zbraní, jindy nás však dokážou uklidnit, polichotit nám nebo nás donutí usmát se, a to je ta nejkrásnější věc na světě. Jeden jediný úsměv nám dokáže změnit celý den. Když se usmějeme na někoho, kdo nás chce vidět brečet, tak ho do kolen dostaneme naopak my.
Co nás tedy dělá tak silnými? Ten úsměv? Nebo ta slova? Slova, protože bez nich bychom se nesmáli a jestli jsou tou nejsilnější negativní věcí, dokážou být i tou nejvíce pozitivní. A jsou-li pozitivní, můžeme s nimi mít všechnu sílu světa a nic nás nezastaví. Budeme nepřemožitelní díky něčemu, co ani není hmotné. I když budeme na pokraji zhroucení, slova nás dokáží zachránit, a i kdyby ne, dají nám aspoň tu naději...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Čermáková, 16.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co tě nezabije, to tě posílí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­