ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Co se to s tím dnešním světem děje?

Když se nad tím tak zamýšlím, svět se vlastně ničí sám. Jsou tady samozřejmě přírodní katastrofy a věci, které my lidé nijak neovlivníme, ale přeci jen se zeptám: Co zabilo více lidí? Přírodní katastrofy, nebo války?

My máme štěstí, žijeme si v srdci Evropy a v dobrém století. Protože ne vždy tu byl klid a mír, ale teď nás chrání NATO a jsme členy EU. Prakticky se nemáme čeho bát. A bojíte se snad? Usínáte večer se strachem, že se druhý den ráno neprobudíte? Myslím, že pokud nejste paranoidní, tak ne. Jenže my se tady máme s prominutím jako "prasata v žitě". Více než polovina světové populace trpí obezitou a stejně tak vzrůstá počet dětí v Africe umírajících hlady. Není tohle paradox? Na to si už musíte odpovědět sami. A co je ještě mnohem horší? Ty nepokoje mezi tamějšími kmeny a četné občanské války...

Trošku se přesuneme. V pásmu Gazy a v Izraeli zase řádí sebevražední atentátníci a dost často odhalí policie nějaký ten pokus teroristů, aby se země zase o kousek přiblížila ke svému zániku. Proč oni to vlastně dělají (ne, neříkejte mi, že kvůli náboženství).

V posledních dnech otřásá svět ještě další katastrofa - prasečí chřipka, nebo chcete-li nová (mexická) chřipka. Kolik ta bude mít na svědomí lidí?

A co globální oteplování? Mám se přidat na stranu pana prezidenta Klause, že neexistuje a být tak sladce naivní, jak je mi občas vyčítáno?

Skutečně nevím, co si mám myslet. Když mám svoji "přemýšlející" náladu, říkám si, jestli třeba vůbec budou mít kde žít má vnoučata...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Týna, 05.05.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co se to s tím dnešním světem děje?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­