ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 210x Prosím, ohodnoť práci

Co pro nás znamená kus papíru?

Již po staletí lidé plně využívají široké možnosti papíru. Už v dávných dobách si jeho tvůrci uvědomovali, jaký převratný vynález drží v rukou, když slisovali první kousíček papíru. Bohužel, od dob největší slávy papíru uplynulo mnoho let a nám zevšedněl, ačkoliv o jeho praktičnosti se nelze přít.
Snad právě proto, že jsme s ním denně v kontaktu, si jej tolik nevážíme. Nepochybně by si každý z nás, bylo-li by nám nabídnuto, z pochopitelných důvodů od někoho vzal raději cihličku zlata nebo diamantový prstýnek než stránku ze sešitu.
Nastává ale otázka, jak by se například knihy vyrovnaly se ztrátou svých písmenek na papíře... Zaměnila by se snad pera za kamenná rydla a vytesávala by se poselství do skal? Zní to sice romanticky a poeticky, ale představa člověka z 21. století vracejícího se zpět do doby kamenné ještě navíc s vrtačkou a elektricky poháněnou sbíječkou mi jaksi nejde na mysl.
Jistě, mnohé papírové výrobky by nebylo těžké nahradit jinými, ale leckdy není nad originál. Ani se nepokouším domyslet spolehlivou náhradu za toaletní papír... Že by listy? Či syntetická vlákna?? Nebo něco jiného???
Já tedy tvrdím, že ač se to hned na první pohled nemusí zdát, papír je velmi vzácná a cenná věc, která je pro dnešní život přímo nepostradatelná. Ovšem nesmíme to přehánět a naopak si musíme uvědomit, že kvůli naší zhýralosti, posedlosti papírem a jeho enormní spotřebě se denně vykácí stále více stromů, které mimo jiné zkrášlují životní prostředí lépe než bloky papírů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.06.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro nás znamená kus papíru?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­