ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 304x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená přátelství?

Co pro mě znamená přátelství? Něco, čemu se říká nezradit, nepodrazit, nezklamat, ale pomoci, když to člověk nejvíc potřebuje.
Mít v životě přítele, na něhož stačí jen pomyslet a svět se rozjasní. Takového, jenž v krizové situaci daruje svůj čas a energii bez očekávání oplátky. Svou spřízněnou duši člověk hledá celý život, někdy se stane, že ho ten "pravý přítel" zklame, což je v té chvíli velice těžké.
V životě člověk může mít mnoho přátel, ale jen některým lze plně důvěřovat a ve všem se na ně spolehnout.
Přátelství může začít od těch nejmladších let a trvat až do staří nebo také do konce života. Přátelství může být nejenom mezi lidmi, ale i mezi člověkem a zvířetem. Pevné přátelství může vzniknout ve chvíli, kdy člověku hrozí nějaké nebezpečí, nebo jde dokonce o život. Přáteli se stávají lidé, kteří si důvěřují a vzájemně si pomáhají. Kamarádů má člověk mnoho, ale takových, kterým se dá opravdu věřit, je jen pár. Přítel by měl člověka vyslechnout a snažit se mu poradil upřímně a co nejlépe. Přátelství je v životě člověka hodně důležité, bez přátelství je život těžký, smutný a prázdný. Člověk musí mít někoho, komu se může svěřit s tím, co ho trápí, nebo naopak, z čeho má velkou radost. Lidem, kteří mají někoho, komu věří a můžou se vypovídat, se žije příjemněji a volněji. Dobří přátelé se nezradí, nelžou si ani se nepomlouvají. Přátelství patří k životu stejně jako jídlo a pití, bez kterých se nedá žít. Člověk, stejně tak jako potřebuje mít svého přítele, potřebuje být i on někomu přítelem. Pokud dokáže svému příteli pomoci, správně mu poradit a vyřešit problém, který ho tíží, má z toho krásný pocit a je šťastný. Dobrými přáteli na celý život se nestávají jen členové rodiny nebo známí a kamarádi, ale i zcela neznámí lidé, kteří se poznají náhodně.
Mít dobrého přítele, kterému se dá věřit, znamená velké štěstí. Své přátele nechci nikdy zradit a zklamat jejich důvěru. Přátelství je víc než láska, protože k velké lásce patří i přátelství, upřímnost a tolerance. Přátelství si vážím a stavím ho na první místo v žebříčku svých hodnot. Pokud je člověk zdravý, šťastný a spokojený, je jeho život krásný a barevný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená přátelství?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)