ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 289x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená přátelství?

Co pro mě znamená přátelství? Něco, čemu se říká nezradit, nepodrazit, nezklamat, ale pomoci, když to člověk nejvíc potřebuje.
Mít v životě přítele, na něhož stačí jen pomyslet a svět se rozjasní. Takového, jenž v krizové situaci daruje svůj čas a energii bez očekávání oplátky. Svou spřízněnou duši člověk hledá celý život, někdy se stane, že ho ten "pravý přítel" zklame, což je v té chvíli velice těžké.
V životě člověk může mít mnoho přátel, ale jen některým lze plně důvěřovat a ve všem se na ně spolehnout.
Přátelství může začít od těch nejmladších let a trvat až do staří nebo také do konce života. Přátelství může být nejenom mezi lidmi, ale i mezi člověkem a zvířetem. Pevné přátelství může vzniknout ve chvíli, kdy člověku hrozí nějaké nebezpečí, nebo jde dokonce o život. Přáteli se stávají lidé, kteří si důvěřují a vzájemně si pomáhají. Kamarádů má člověk mnoho, ale takových, kterým se dá opravdu věřit, je jen pár. Přítel by měl člověka vyslechnout a snažit se mu poradil upřímně a co nejlépe. Přátelství je v životě člověka hodně důležité, bez přátelství je život těžký, smutný a prázdný. Člověk musí mít někoho, komu se může svěřit s tím, co ho trápí, nebo naopak, z čeho má velkou radost. Lidem, kteří mají někoho, komu věří a můžou se vypovídat, se žije příjemněji a volněji. Dobří přátelé se nezradí, nelžou si ani se nepomlouvají. Přátelství patří k životu stejně jako jídlo a pití, bez kterých se nedá žít. Člověk, stejně tak jako potřebuje mít svého přítele, potřebuje být i on někomu přítelem. Pokud dokáže svému příteli pomoci, správně mu poradit a vyřešit problém, který ho tíží, má z toho krásný pocit a je šťastný. Dobrými přáteli na celý život se nestávají jen členové rodiny nebo známí a kamarádi, ale i zcela neznámí lidé, kteří se poznají náhodně.
Mít dobrého přítele, kterému se dá věřit, znamená velké štěstí. Své přátele nechci nikdy zradit a zklamat jejich důvěru. Přátelství je víc než láska, protože k velké lásce patří i přátelství, upřímnost a tolerance. Přátelství si vážím a stavím ho na první místo v žebříčku svých hodnot. Pokud je člověk zdravý, šťastný a spokojený, je jeho život krásný a barevný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nikki, 15.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená přátelství?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­