ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená láska a přátelství? (2)

Jak bych charakterizovala přítele? Je to někdo, na koho se můžu spolehnout, komu mohu věřit. A láska? Slýchávám, že je to nejkrásnější cit na světě. Snad je to pravda, ale nechám se překvapit, jaká zklamání nebo radosti mi život v tomto směru nachystá.

Bez přátelství bych si život vůbec nedovedla představit. Být stále sama a nemít se komu svěřit nebo na koho spolehnout, to bych asi nepřežila.
Mám důvěrné a věrné přátele? Mojí nejdůvěrnější a tedy i nejlepší kamarádkou se stala spolužačka, která na naši školu přišla v 5. třídě. Mám ji velice ráda a má moji důvěru. Nikdy mě v ničem nezklamala. Ale teď se budeme muset rozdělit, protože každá půjdeme na jinou školu.
Přátelé přicházejí a odcházejí, jen ti nejlepší zůstanou v našich srdcích navždy. Své přátele nechci nikdy zklamat a zradit jejich důvěru ke mně.

Láska a přátelství k sobě patří jako k moři příliv a odliv. Jak by to na světě vypadalo bez lásky? To si jde asi jen těžko představit. Ať už jde o lásku mateřskou, ke zvířeti, k věcem nebo partnerskou, každý ji potřebuje. Ne nadarmo se říká: "Nejkrásnější ze všeho je milovat a být milován."

A co říci závěrem? Ani lásku ani přátelství nesmíme jen tak zahodit. Když už nám byly tyto dva úžasné city dány, měli bychom si je užívat plnými doušky a vážit si jich.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikola, 17.05.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená láska a přátelství? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­