ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.29
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Co pro mě znamená četba?

Čtení knih pro mě znamená mnohé. Možná už z toho důvodu, že mi rodiče jako malému často četli. Anebo taky pro to, že je to skvělé uniknutí od starostí a strastí každodenního života. Alespoň na malou chvíli. Vždycky se rád ponořím do světa fantazie, napětí nebo do vyšetřování nějaké vraždy.

Četba pro mě znamená něco zcela nepopsatelného. Můj vztah ke knihám je velmi pozitivní. Taková moje závislost. Rád se podívám na úplně novou knihu a ponořím se do jejího příběhu. Mám pocit, že jsem součástí děje. Kniha pro mne představuje odreagování od počítače, televize, mobilního telefonu a dalších novodobých vymožeností. Raději uvažuji nad příběhem, který před desítkami a stovkami let napsali ti nejlepší spisovatelé, co kdy chodili po tomto světě.

Mou nejoblíbenější knihou je Zelená míle od Stephena Kinga. Jde o dokonalou knížku, kterou bych dokázal číst znovu a znovu, pořád dokola. Takto dobrou knihu plnou emocí, napětí a zároveň běžného života minulých let jsem nikde jinde neobjevil a asi ani dlouho neobjevím.

Četba knih je jednou z mých nejoblíbenějších činností. Zároveň je dokázané, že čtení rozvíjí myšlení a představivost. Daleko lépe zvládám třeba i gramatiku, protože si zadané slovo vybavím napsané v nějaké knize. Čtení bych doporučil každému místo sezení u počítače a tupého zírání do monitoru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co pro mě znamená četba?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­