ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Co mladému člověku přináší poezie?

V dnešní době počítačů a Internetu většina mladých lidí o poezii nezavadí ani prstem. Výjimky jsou pouze v hodinách českého jazyka, kdy je poezie doslova vtlačena mladé generaci do hlavy, aby tedy alespoň věděli, že něco takového existuje. Tak co může poezie nám mladým vlastně přinášet?

Z jedné strany pohledu může do jejich životů vnést rozsáhlé starosti. Už od prvních tříd dostáváme za domácí úkol naučit se básničku. A to je teprve počátek všech strastí. Přes celou základní školu se prokousáváme základy literatury, která samozřejmě zahrnuje i poezii. Když už tedy úspěšně dokončíme devátou třídu, pomyslíme si: Hurá, poezie už nebude, jdu přece na elektrikáře! I takto smýšlející člověk se mýlí. Maturita z češtiny je totiž povinná. Takže do toho kolotoče padáme znovu. Autoři, sbírky, básně. Učení plus občasné předříkání nějaké té básničky před celou třídou - pro někoho příležitost předvést své recitační dovednosti, pro někoho naopak velice stresující chvíle. Navíc ne každý pochopí rozbor básně. Musí se u toho použít tak trochu jiný druh myšlení, než používáme při spouštění nové počítačové hry.

Existuje ovšem jakási menšina mladých, co básně dokonce i píše. Tito lidé v poezii vyjadřují svoje pocity, myšlenky, strasti i radosti a mnoho dalšího. Přináší jim to, že se mají kam vypovídat se svými problémy a nemusí jim to ležet dlouho v hlavě. Také psaním poezie zaberou užitečně čas, než aby si například hráli na počítači. Může jim to rovněž přinést uznání mezi vrstevníky, učiteli a dokonce úspěch na různých soutěžích.

S talentem pro psaní se člověk musí zřejmě narodit. Pokud ne, bude ho poezie nepříjemně pronásledovat celé mládí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucushs, 26.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co mladému člověku přináší poezie?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­