ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 781x Prosím, ohodnoť práci

Co mi dala, nedala a vzala ZŠ

1. září 1996 jsem poprvé vstoupila na školní půdu. Byla jsem celá nedočkavá a natěšená. Ale teď když už se blíží mé působení za ZŠ pomalu ke konci???
Do školy jsem každodenně nucena křikem budíku. V podstatě se i teď po devíti letech do školy těším. Ale už ne na nové dosud nepoznané, ale na získané přátele a nové zážitky s nimi.
Jaká jsem byla a jak jsem se během během školní docházky změnila???
První stupeň vnímám z jakési mlhy. Byla jsem malé děvčátko s mnoha ideály a sny. Jak jsem vyrůstala, tak mi škola brala další a další sny. Zpočátku jsem chtěla být vším, ale nyní si plně uvědomuji, že to nelze. S odplulými sny přišly nové informace, ale také i nová inspirace.
Mým životem prošlo, prochází a bude procházet i na nadále mnoho učitelů. Někteří dobří a někteří špatní. Možná je těžké posoudit dobrého a špatného učitele. Ale to je těžké posoudit v jakémkoli povolání. U učitelů soudím jejich kvalitu podle toho, co mi dali, a jak se ke mně chovali. Mým životem prošlo za devět let hodně dobrých učitelů.
Dokázali mě něco naučit a vyjít občas s mou přidrzlou povahou, a také mě dokázali, alespoň částečně pochopit a za to si jich vážím.
Od šesté třídy jsem se dostala do nového prostředí. Sice školní budova byla stejná, ale kolektiv byl nový. Bývalé páté třídy se rozdělily a vznikly tři nové kolektivy dle talentu žáků smíchané ze tří minulých.
Ve třídě jsme takoví věční rivalové, ale přitom přátele a to je fajn. Jen mi vadí, že se každý nebaví s každým a nejsme jednotný kolektiv, ale to už se nedá za necelý měsíc spravit. Jak se říká, co se nepovedlo za 4 roky, nepovede se za měsíc. Jsem ráda, že jsem mohla být v téhle třídě. Spolužáci mě posunuli zase o kus dopředu, ale abych pravdu řekla, už se těším na nové lidi a novou školu.
Škola nikdy nikoho nedokáže naučit lidskosti a citu. Těmto a dalším lidským vlastnostem se učíme po celý život a ovlivňuje nás mnoho věcí a lidí kolem nás, ale zejména je to rodina a prostředí, ve kterém žijeme. Škola je hlavně o stresu a rychlém životním stylu. Občas se učíme, co v běžném životě nikdy nepoužijeme a myslím si, že oblíbenou hlášku učitelů "Ale musíš mít alespoň široký všeobecný přehled" nikdo z nás puberťáků nebere vážně!
Podle mě škola pomáhá vytvořit určitý základ pro život spolu s rodinou, ale záleží jen na osobnosti a píli člověka. Převážně jen na něm záleží KDY, JAK A JAKÝM SMĚREM bude směřovat. A až kam to dotáhne záleží také i na náhodě. Takže základní škola je pro člověka samostatná devítiletá kapitola jeho života, která přitom vplývá do dalších etap...


Poznámka autorky: Pokud máte nějakou výhradu k mé práci, prosím, napište mi to na e-mail. Tahle slohovka spolurozhoduje o mé známce z ČJ. Děkuji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 30.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co mi dala, nedala a vzala ZŠMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­