ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Co má vlastně smysl?

Toť otázka... Tato odpověď nelze zodpovědět v obecném nadhledu, mohu pouze napsat a přiblížit svůj subjektivní názor, protože každý vidí smysl v něčem jiném. Záleží tedy na jedinci, jak se k věci postaví a zamyslí se nad ní.

Má vůbec smysl psát tuto slohovou práci? Z hlediska toho že si procvičíme své mozky určitě ano. Ale ve čtvrtém ročníku máme spoustu jiné práce, tak mi to přijde jen jako práce navíc. Když neodevzdám myšlenky v mé hlavě sepsané na tento papír, budu ohodnocena známkou 5. Pokud své myšlenky sice sepíši, ale nebudou pochopeny tak, jak by měly správně být, budu opět klasifikována pětkou. Jen v případě, že bych získala hodnocení "výborně", stalo by se toto snažení smysluplné.

Má život smysl? Již Shakespeare se zabýval otázkou "Být, či nebýt?" To, jestli se narodíme nebo ne, nemůžeme nijak ovlivnit, je to pouze souhra náhod, zda si příroda zvolí právě nás pro život, či nikoliv. Myslím, že je to malý zázrak narodit se a žít, proto bychom si života měli vážit. Avšak ne každý dokáže svůj život ocenit. Jsou lidé, kteří se odhodlají z nějakého důvodu k sebevraždě, ať už se jedná o maličkost nebo naopak o vážný problém. Ale mají tito lidé právo se zabít? Na druhé straně jsou lidé, kteří si života užívají plnými doušky. Jejich kritéria nejsou vhodná, jelikož za plnohodnotný život považují braní drog, požívání alkoholu a bavení se na všemožných nočních akcích. Spousta těchto lidí stejně nakonec skončí v léčebnách. Mají výše uvedené varianty života vůbec smysl?

V souvislosti s tím, že se blíží vánoční svátky, mě napadá otázka: Má smysl slavit Vánoce? Kolik z nás ví, že Vánoce souvisí s narozením Ježíše Krista? Bohužel jen málokdo. Dnes je to spíše komerční svátek plný reklam, lákajících zákazníky k nákupu dárků. Mnohdy se lidé kvůli dárkům zadluží natolik, že neví kudy kam, aby se poté z dluhů vůbec nějak dostali. Vánoce by měly být časem pohody, kdy se celá rodina sejde v klidu a míru, při svátečním stolování. Někdy se ale může tato pohoda zvrhnout v nepohodu, kdy se rodina pohádá, nebo když se stane nečekaná situace, jež dokáže zničit krásnou atmosféru.

Má smysl porodit dítě s poruchou? Pokud lékař zjistí v brzkém stádiu těhotenství vadu dítěte, stojí matka spolu s otcem před důležitým rozhodnutím, zda si dítě ponechá, či nikoli. Pokud se rozhodne, že dítě porodí, musí zvážit všechna pro i proti. K tomuto rozhodnutí může vést i víra, která nedovoluje potraty (mimochodem Polsko je silně věřící stát, který potraty zakazuje, a to vede k tomu, že ženy jezdí k lékařskému zákroku do jiných zemí). Matka se sice nebude muset vyrovnávat s jeho ztrátou, ale bude muset vynaložit mnoho úsilí o jeho vhodnou péči, která nebude jednoduchá. Rodiče budou muset věnovat svému potomkovi celý život a měli by si uvědomit, že ani dítě nebude mít snadnou existenci. Bude nuceno chodit do vybraných ústavů, kde mu bude poskytnuta potřebná péče. Často bude muset čelit od svých vrstevníků posměchu a nebude to nijak zvlášť příjemné. Když se rodiče rozhodnou pro ukončení těhotenství, budou nuceni smířit se se ztrátou. Musí žít v naději a doufat, že bolest přebolí a za nějaký čas budou mít zdravé dítě, které bude moci žít plnohodnotný život. Budou se radovat z jeho prvních krůčků životem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivča, 20.12.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co má vlastně smysl?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­