ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.08
Hodnoceno: 155x Prosím, ohodnoť práci

Co je štěstí?

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2016 (podzim)
  • úvahový text zabývající se různými způsoby chápání štěstí (funkce výchozího textu inspirativní)

Co je štěstí? Dobrá otázka. Vždyť štěstí nemůžeme vidět, nemůžeme si na něj sáhnout a ani ho cítit, tak co to vlastně je?

Podle mě je štěstí pouhý výmysl nás lidí, abychom se měli na co vymlouvat, když vyhrajeme ve Sportce nebo když zvítězíme boj nad zákeřnou nemocí, či naopak když v něčem prohrajeme. Samozřejmě že pro většinu lidí je štěstí velice příjemná věc, ale k čemu jim to je? Vždyť to, co se nám v životě přihodí, není otázkou toho, jestli máme štěstí nebo ne, ale je to jen na náhodě. Prostě, bud vyhrajeme milion, získáme skvělou práci, milující přítelkyni či přítele, nebo prostě budeme chudí, bez práce a bez životního partnera.

Já na štěstí nevěřím. Podle mého názoru máme každý svůj osud ve svých rukou a záleží to jen a jen na nás, jak budeme v životě úspěšní! Takže bych na otázku "Co je štěstí?" odpověděl jednoduše: Štěstí je pouhý výmysl, NEEXISTUJE!!!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rudis, 31.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co je štěstí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­