ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.10
Hodnoceno: 157x Prosím, ohodnoť práci

Co je štěstí?

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2016 (podzim)
  • úvahový text zabývající se různými způsoby chápání štěstí (funkce výchozího textu inspirativní)

Co je štěstí? Dobrá otázka. Vždyť štěstí nemůžeme vidět, nemůžeme si na něj sáhnout a ani ho cítit, tak co to vlastně je?

Podle mě je štěstí pouhý výmysl nás lidí, abychom se měli na co vymlouvat, když vyhrajeme ve Sportce nebo když zvítězíme boj nad zákeřnou nemocí, či naopak když v něčem prohrajeme. Samozřejmě že pro většinu lidí je štěstí velice příjemná věc, ale k čemu jim to je? Vždyť to, co se nám v životě přihodí, není otázkou toho, jestli máme štěstí nebo ne, ale je to jen na náhodě. Prostě, bud vyhrajeme milion, získáme skvělou práci, milující přítelkyni či přítele, nebo prostě budeme chudí, bez práce a bez životního partnera.

Já na štěstí nevěřím. Podle mého názoru máme každý svůj osud ve svých rukou a záleží to jen a jen na nás, jak budeme v životě úspěšní! Takže bych na otázku "Co je štěstí?" odpověděl jednoduše: Štěstí je pouhý výmysl, NEEXISTUJE!!!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co je štěstí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)